Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 22, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Z aplikacji TVP Go usunięto propagandowe programy "Jak oni kłamią" i "Reset"

Zamiast TVP 3 nadawany jest sygnał TVP 2 (fot. Paweł Wodzyński/East News)

Z oferty aplikacji TVP Go usunięto kanały emitujące zapętlone odcinki programu "Jak oni kłamią" i serialu "Reset".

Program "Jak oni kłamią" uderzał w TVN, pokazując jego rzekome manipulacje. Z kolei serial "Reset" był wymierzony m.in. w obecnego premiera Donalda Tuska. Już w środę "Reset" usunięto z TVP VOD. "Jak oni kłamią" nie był tam udostępniany.

Operatorzy nie byli informowani

W środę doszło do zaprzestania emisji kanałów TVP Info, ale też TVP 3 czy TVP World. Było to możliwe dzięki przejęciu głównej emisji w budynku przy ul. Woronicza w Warszawie przez nowe władze TVP. Na placu Powstańców Warszawy, gdzie mieści się siedziba TAI, program TVP Info był nadal produkowany, ale nie udostępniano go dalej operatorom i naziemnie.

Czytaj też: Emisja "Wiadomości" TVP na antenie Telewizji Republika była wbrew prawu

Operatorzy telewizyjni nie byli informowani przez TVP o tych zmianach.

– O sprawie dowiedzieliśmy się z sieci i sporadycznych telefonów od widzów – przekazał nam przedstawiciel jednego z operatorów.

Zamiast TVP Info w środę i czwartek można było oglądać sygnał TVP 1 przeplatany serialami i filmami. W miejscu TVP 3 nadaje TVP 2, a zamiast TVP World jest TVP Polonia.

Telewizja IPTV Avios informowała swoich klientów, że nie ma wpływu na sygnał, który otrzymuje, tłumacząc, że zmiany to efekt decyzji polityczno-kadrowych w Warszawie, a np. Telewizja Kablowa Toruń wydała komunikat, w którym poinformowała, że nie ma wpływu na treści emitowane w na kanałach TVP.

Czytaj też: Michał Rachoń przeniósł swój program "#Jedziemy" z TVP Info do TV Republika

(MNIE, 22.12.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.