Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 18, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tegoroczny sylwester Polsatu nie będzie miał części kabaretowej. Tylko muzyka

W zeszłym roku Robert Górski wcielał się we wróżbitę i prezentował horoskopy (screen: YouTube/Polsat)

Tegoroczna "Sylwestrowa Moc Przebojów" Polsatu nie będzie miała części kabaretowej – ustalił "Presserwis".

W zeszłym roku za wstawki kabaretowe odpowiadał Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju, który wcielał się w wróżbitę. Jak przekazał "Presserwisowi", w tym roku propozycji z Polsatu nie otrzymał.

Polsat rezygnuje z kabaretów i satyryków

Już w listopadzie, wraz z zakończeniem nagrań do programu "Kabaret na żywo. Młodzi i moralni" Robert Górski z Robertem Korólczykiem z Kabaretu Młodych Panów ogłosili, że zrywają współpracę z Telewizją Polsat. Korólczyk zarzucił stacji cenzurę.

Czytaj też: Polsat News Polityka skupi się na relacjach z parlamentu i konferencjach polityków

Jak ustaliliśmy, w trakcie koncertu sylwestrowego nie będzie też innych satyryków i kabaretów. Tym razem nadawca chce postawić przede wszystkim na muzykę. Wystąpią m.in. Doda, Dawid Kwiatkowski, Smolasty, Lady Pank, Feel i Enej.

W październiku Polsat zawiesił emisję "Kabaretu na żywo. Młodzi i moralni" i innych cykli kabaretowych, nie podając powodów takiej decyzji. Kabareciarze wiązali to z sytuacją polityczną. – Chyba są tam jakieś deale z odchodząca władzą, o których nie mamy pojęcia – mówił "Presserwisowi" Robert Górski.

Ponadto już przed wyborami Polsat usunął z internetu swoje kabaretowe archiwum z ostatnich miesięcy, tłumacząc to wykorzystywaniem programów stacji w kampanii.

Czytaj też: List do Kamińskiej, Semki, Patyry i Tulickiego. Twaróg po demonstracji w obronie TVP

(MNIE, 18.12.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.