Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 18, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polsat News Polityka skupi się na relacjach z parlamentu i konferencjach polityków

Kanał będzie nadawał też programy ze studia sejmowego (fot. Wojciech Olkuśnik/East News)

Kanał Polsat News Polityka, który będzie nadawał na dotychczasowej koncesji Wydarzeń 24, ma transmitować wielogodzinne posiedzenia parlamentu i konferencje prasowe polityków.

Z naszych informacji wynika, że kanał będzie pokazywał też programy ze studia sejmowego. Będą w nim pracowali dziennikarze sejmowi Polsat News.

Trwają wewnętrzne testy Polsat News Polityka

Transmisje z Sejmu cieszą się ostatnio rekordowym zainteresowaniem. W poniedziałek 11 grudnia – kiedy Sejm nie udzielił wotum zaufania dwutygodniowemu rządowi Matusza Morawieckiego i wybrał na premiera Donalda Tuska – najchętniej oglądanym kanałem był TVN24. Według Nielsen Media stacja ustanowiła swój nowy rekord. TVN24 zdobył 14,56 proc. udziału w widowni telewizyjnej wśród wszystkich widzów powyżej 4. roku życia. Drugi był TVP Info z 10,15 proc. Polsat News zajął siódme miejsce, notując 3,37 proc.

Czytaj też: Szymon Hołownia wkroczył z impetem. Był wymieniany w mediach ponad 330 tys. razy

Telewizja Polsat nie podaje, na kiedy jest planowany start Polsat News Polityka. Jak ustaliliśmy, trwają już jednak wewnętrzne testy jego emisji.

Pojawienie się Polsat News Polityka nie oznacza zniknięcia Wydarzeń 24. KRRiT zgodziła się bowiem na zmianę nazwy kanału Wydarzenia 24 na Polsat News Polityka (jego nadawcą pozostanie spółka zależna Polsatu – Superstacja), a także szykowanej stacji naziemnej W24 właśnie na Wydarzenia 24 (Telewizja Polsat wygrała konkurs na miejsce na MUX 1).

Tym samym Wydarzenia 24 trafią na pierwszy multipleks naziemnej telewizji cyfrowej, ale będą mogły być nadawane też kablowo-satelitarnie. Z kolei Polsat News Polityka znajdzie się w ofercie sieci kablowych i platform satelitarnych oraz prawdopodobnie na MUX 4, zarządzanym przez Info-TV-FM, spółkę zależną Cyfrowego Polsatu.

Czytaj też: Reporterzy "Wiadomości" opowiedzieli o sobie. Silni jak stal, Borecki śpiewa

(MNIE, 18.12.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.