Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 11, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych pozwał SDP

SDP ma w procesie odpowiadać za działalność Centrum Monitoringu Wolności Prasy (fot. SDP)

W piątek odbyła się pierwsza rozprawa w cywilnym procesie o naruszenie dóbr osobistych z powództwa OMZRiK przeciwko Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich. Poszło o wystąpienia Centrum Monitoringu Wolności Prasy w obronie kontrowersyjnej białostockiej dziennikarki Agnieszki Siewiereniuk-Maciorowskiej.

Siewiereniuk-Maciorowska na portalu "Dzień dobry Białystok" w 2018 roku opisywała działania założyciela i fundatora fundacji OMZRiK Rafała Gawła, który był skazany za malwersacje i oszustwa finansowe w prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej. Zdaniem przedstawicieli Ośrodka opisywanie obecnych związków między nimi a ich fundatorem jest naruszaniem dóbr osobistych organizacji.

Czytaj też: Tomasz Sygut wymieniany jako nowy szef informacji w TVP. Jego koledzy są zdziwieni

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych domaga się obecnie przeprosin za publikację 5 marca 2021 roku stanowiska CMWP w obronie red. Agnieszki Siewiereniuk-Maciorowskiej oraz wpłaty 4 tys. zł i zwrotu kosztów procesu. Przedstawiciele OMZRiK wskazują, że skazanie Gawła za oszustwa finansowe nie ma żadnego wpływu na legalność i prawidłowość działalności fundacji, a żadne z działań, za które został skazany, z nią się nie wiążą.

(PAR, 11.12.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.