Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Grudzień 08, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Goniec.pl ma nową stronę, cykl z tekstami znanych dziennikarzy i przygotowuje YouTube'a

– Na stronie głównej zamieszczamy teksty o różnej tematyce, dotyczące wydarzeń politycznych, ale też lżejszych tematów – wyjaśnia Janusz Schwertner (screen: Goniec.pl)

Janusz Schwertner, który na początku grudnia został dyrektorem programowym i redaktorem naczelnym serwisu Goniec.pl (Grupa Iberion), wprowadza w nim zmiany. Odświeżona została już strona główna serwisu i pojawił się cykl artykułów #ŁącząNasMedia. Jako pierwszy opublikowany został w nim tekst napisany dla Gońca przez czterokrotnego laureata nagrody Pulitzera – Kena Armstronga. Po Nowym Roku na YouTube mają pojawić się nowe programy autorów Goniec.pl.

Naczelny Gońca zapowiada również, że wkrótce w serwisie pojawią się teksty śledcze Mateusza Baczyńskiego, który do Gońca przeszedł z Onetu, i Jakuba Wątora, do niedawna redaktora naczelnego serwisu Spider's Web.

Goniec.pl przypomina portal horyzontalny

Rozwijana ma być też produkcja wideo. – Układamy właśnie ramówkę programów, które chcemy uruchomić na YouTube. Część z nich to będą programy na żywo. Pracował przy nich będzie m.in. Andrzej Sołtysik (ostatnio prowadził „Dzień dobry TVN” – przyp. red.) – mówi Janusz Schwertner. W listopadzie Iberion informował, że Sołtysik poprowadzi dwa programy: jeden na kanale Świata Gwiazd, a drugi – Gońca.

Czytaj też: Radio Opole nie przedłuża umów Ogórek, Cywińskiemu, Goćkowi, Rachoniowi i Semce

Nowa strona główna przypomina portal horyzontalny. Wyeksponowany został temat najważniejszy, ilustrowany dużym zdjęciem, a po prawej stronie znajduje się ramka z podlinkowanymi tytułami najnowszych lub najpopularniejszych tekstów (można wybrać jedną z opcji). – Na stronie głównej zamieszczamy teksty o różnej tematyce, dotyczące wydarzeń politycznych, ale też lżejszych tematów – wyjaśnia Janusz Schwertner, który wcześniej pracował w portalu Onet.pl.

Redakcja pracuje obecnie nad uporządkowaniem serwisu Wiadomosci.goniec.pl. Można do niego przejść ze strony głównej. Mają w nim być publikowane informacje o najważniejszych wydarzeniach z kraju i ze świata dotyczące polityki i spraw społecznych.

Tekst czterokrotnego laureata nagrody Pulitzera

Goniec.pl rozpoczął akcję specjalną #ŁącząNasMedia i zapowiada, że w jej ramach współpracować będzie z "najsłynniejszymi i najlepszymi dziennikarzami z całego świata". W pierwszej kolejności ukazał się tekst "Mówimy jednym głosem" amerykańskiego dziennikarza śledczego Kena Armstronga, który pracuje dla zrzeszającej dziennikarzy śledczych organizacji Pro Publica, z siedzibą w Nowym Jorku.

Czytaj też: Rada Pracowników PAP zbiera uwagi o naruszeniach standardów. Prezes PAP straszy

Wcześniej Armstrong współpracował m.in. z "The Marshall Project", "Chicago Tribune", "The Seattle Times" i "The Newport News Daily Press". Dla Goniec.pl napisał tekst o sile niezależnych mediów, podkreślając, że stanowią one fundament demokratycznego państwa. – To specjalny tekst na otwarcie naszego cyklu. Kolejne artykuły będą dotyczyły bieżących trendów i wydarzeń – zapowiada Janusz Schwertner.

Redaktor naczelny Goniec.pl opowiada, jak udało mu się namówić do napisania tekstu Kena Armstronga. – Opowiedziałem o naszym projekcie i wysłałem mu swój tekst po angielsku, który w 2021 roku został nagrodzony European Press Prize (reportaż "Miłość w czasach zarazy" – przyp. red.). Tekst i nasz projekt mu się spodobały. Ken Armstrong powiedział, że jest bardzo zajęty, więc od razu napisze dla nas artykuł – relacjonuje Schwertner.

Czytaj też: Dziennikarz Reutera Issam Abdallah "zabity przez izraelski pocisk czołgowy"

(MAK, 08.12.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.