Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 09, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP 1 z filmową wersją serialu historycznego "Dom pod Dwoma Orłami"

"Dom pod Dwoma Orłami" to historia o tożsamości Dolnego Śląska opowiedziana przez pryzmat mieszkańców jednego domu (screen: YouTube/TVP VOD)

TVP 1 pokaże filmową wersję serialu historycznego "Dom pod Dwoma Orłami". Produkcja zatytułowana "Dom pod Dwoma Orłami. Kłamstwa Zofii" zostanie nadana 17 grudnia w niedzielę o 20.20.

Zarówno film, jak i serial, to historia na temat tożsamości Dolnego Śląska opowiedziana przez pryzmat mieszkańców jednego domu. W obsadzie są m.in. Karolina Gruszka, Andrzej Konopka i Grzegorz Małecki.

Czytaj też: TVN dzięki "Top model" w sobotnie wieczory wiceliderem w grupie komercyjnej

Według Nielsen Media serial oglądało średnio 2,06 mln widzów. Telewizyjna Jedynka pokazywała go w niedziele o 20.20, od 1 stycznia do 12 marca 2023 roku.

Z kolei 10 grudnia o 20.20 Jedynka nada film fabularny "Igrzyska – Konopacka. Walka o złoto", który opowiada o pierwszej polskiej złotej medalistce olimpijskiej Halinie Konopackiej. Film jest już dostępny w płatnej ofercie TVP VOD. Występują w nim m.in. Aldona Struzik, Filip Gurłacz i Gabriela Chojecka. W rolę Haliny Konopackiej wciela się Pola Błasik.

Czytaj też: Michał Pol rozpoczął "Polowanie" w Kanale Sportowym. Życie po Stanowskim

(MNIE, 09.12.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.