Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 02, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Związek zawodowy w Bauerze walczy o utrzymanie etatu dla wieloletniej dziennikarki

W piśmie do wydawnictwa związek zawodowy zaapelował o zrezygnowanie z prób rozwiązania umowy z dziennikarką lub zmianę warunków rozwiązania jej umowy (fot. materiały prasowe)

Związek zawodowy w wydawnictwie Bauer walczy o utrzymanie etatu dla wieloletniej dziennikarki tego wydawnictwa – Moniki Dąbrowskiej-Kuchny, byłej wicenaczelnej "Rewii", związanej z Centralną Redakcją Czasopism Rozrywkowych.

Jak dowiedział się "Presserwis", Monika Dąbrowska-Kuchna w związku z planami likwidacji stanowiska dostała w ubiegłym tygodniu propozycję rozwiązania umowy za porozumieniem stron. Jednocześnie zaoferowano jej zmianę formuły współpracy z wydawnictwem.

Dziennikarka jest po długiej walce z chorobą

Monika Dąbrowska-Kuchna nie przyjęła propozycji rozwiązania umowy. W jej sprawie interweniuje związek zawodowy – Komisja Międzyzakładowa OZZ Inicjatywa Pracownicza przy Wydawnictwie Bauer, który 24 listopada wysłał oficjalne pismo.

Czytaj też: TVN24 najbardziej opiniotwórczym medium w październiku. Press w czołówce swojej kategorii

"Niejasne są powody, dla których właśnie etat Moniki Dąbrowskiej-Kuchny ma zostać zredukowany: nie ma wątpliwości co do jej przydatności zawodowej – wielokrotnie była chwalona za swoją pracę, w której ma wieloletnie doświadczenie, pracuje w Wydawnictwie Bauer z przerwami od 2003 roku, a co najważniejsze, jej stan zdrowia wymaga dostępu do publicznej służby zdrowia, rehabilitacji i stałego stosowania leków koniecznych do przeżycia" – czytamy w piśmie skierowanym do wydawnictwa.

Monika Dąbrowska-Kuchna, w latach 2011-2023 pełniąca funkcję wicenaczelnej "Rewii", jest po długiej walce z chorobą nowotworową, nadal podlega leczeniu i ma orzeczenie o częściowej niepełnosprawności. W piśmie związek zawodowy zaapelował o zrezygnowanie z prób rozwiązania umowy z dziennikarką lub zmianę warunków rozwiązania jej umowy. Związkowcy zaproponowali takie punkty, jak nieświadczenie pracy w czasie trzymiesięcznego wypowiedzenia oraz dodatkową pięciomiesięczną odprawę – oprócz trzymiesięcznej, przysługującej zgodnie z prawem pracy.

Wydawnictwo Bauer nie odpowiedziało na nasze pytania o dalszy los współpracy z Moniką Dąbrowską-Kuchną, twierdząc, że nie "komentuje polityki kadrowej, ani tym bardziej ustaleń ze swoimi pracownikami".

Czytaj też: Dorota Gawryluk przestaje kierować newsami Polsatu. Solorz wysyła sygnał nowej władzy

(MZD, 02.12.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.