Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 24, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KOD apeluje o przywrócenie ładu w mediach publicznych. Już ponad 4 tys. podpisów

– Chcemy, żeby dyskusja nad kształtem mediów publicznych miała charakter demokratyczny – mówi Kuba Karyś, szef Komitetu Obrony Demokracji (screen: Ruchkod.pl)

Komitet Obrony Demokracji opublikował w sieci list otwarty do liderów koalicji demokratycznej zatytułowany "Przywróćcie ład w mediach publicznych!". Komitet oczekuje zerwania z partyjnością w publicznych mediach i przywrócenia w nich demokratycznego dialogu. List poparło już ponad 4 tys. internautów.

– Chcielibyśmy, żeby twarzami publicznych mediów byli ludzie obdarzeni publicznym zaufaniem, którzy nie zawłaszczą tych mediów dla jednej partii – mówi "Presserwisowi" Kuba Karyś, szef Komitetu Obrony Demokracji.

Zerwać z partyjnością i propagandą

Jego organizacja zwróciła się do liderów opozycji, która wspólnie wygrała wybory o przywrócenie ładu konstytucyjnego w mediach publicznych. Poza TVP, Polskim Radiem i Polską Agencją Prasową wśród nich wymienia Polska Press.

Czytaj też: Maciej Piasecki uniewinniony z zarzutu przechodzenia przez ulicę za demonstrantami

"Jesteśmy przekonani, że przywrócenie ładu prawnego pozwoli na szybką realizację zapowiadanych przez Pana Premiera Donalda Tuska i oczekiwanych przez opinię publiczną zmian wprowadzających nową jakość" – napisano m.in. w liście, który poparło ponad 4 tys. internautów.

– "Deklarujemy gotowość wsparcia demokratycznej większości w przywróceniu mediów publicznych wszystkim odbiorcom, zerwaniem z partyjnością, propagandą, manipulacją, kłamstwem, naruszaniem godności obywateli i przywróceniu normalności opartej na wartościach określonych konstytucyjnie i ustawowo".

"To nie ma być kolejne przejęcie"

Kuba Karyś w rozmowie z "Presserwisem" rozszerza tezy zawarte w liście.

Czytaj też: Gmyz, Kania, Gargas, Pereira idą na sądową wojnę z agentem Tomkiem

– Chcemy, żeby dyskusja nad kształtem mediów publicznych miała charakter demokratyczny. To nie ma być kolejne przejęcie mediów. Ale stworzenie takich mediów, w których jest miejsce na dyskusję ludzi o każdych poglądach – stwierdza.

Press

KOD zaapelował do liderów demokratycznej opozycji (screen: Ruchkod.pl)

Wśród oczekiwań KOD jest m.in. stworzenie możliwości powrotu do pracy ludziom, którzy z publicznych mediów i Polska Press zostali zwolnieni lub byli zmuszeni odejść po ich przejęciu przez PiS.

– Media publiczne widzimy jako platformę wymiany poglądów. Przez ostatnie lata byliśmy zmuszani do publikowania w internecie podobnych oświadczeń i petycji. Dobrze by było, gdyby czas takich petycji minął – mówi Kuba Karyś.

Opublikowany w sieci list KOD jest dostępny TUTAJ.

Czytaj też: Kolejna gwiazda "Wiadomości" na wylocie. Damian Diaz opuszcza TVP, może przejść do NBP

(PAR, 24.11.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.