Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 22, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kolejna gwiazda "Wiadomości" na wylocie. Damian Diaz opuszcza TVP, może przejść do NBP

Damian Diaz pracę w "Wiadomościach" rozpoczął w 2016 roku (screen: YouTube.com/Obserwator Finansowy)

Z Telewizją Polską rozstaje się kolejny reporter "Wiadomości" - Damian Diaz. Z informacji "Presserwisu" wynika, że Diaz ma przejść do Narodowego Banku Polskiego.

Marcin Dobski z serwisu Salon24.pl, odnosząc się do informacji, że z TVP żegna się Bartłomiej Graczak, na platformie X napisał: "Słyszę, że to nie jedyne odejście". Później Dobski dodał: "Chodzi o Diaza".

Nieoficjalnie udało nam się potwierdzić w TVP, że Damian Diaz rozstaje się z "Wiadomościami". Z naszych ustaleń wynika również, że ma odejść do NBP.

Damian Diaz nie chce komentować informacji o swoim przejściu do banku centralnego. - Proszę kontaktować się z zainteresowanymi instytucjami, jeśli są ku temu podstawy - odpowiada.

W 2022 roku Damian Diaz został Dziennikarzem Ekonomicznym 2022 roku w XX Konkursie im. Władysława Grabskiego, organizowanym przez Narodowy Bank Polski. Kapituła Konkursu wyróżniła go za "nielękanie się prawdy, ale także doskonały warsztat dziennikarski, w tym umiejętne przedstawianie w interesujący sposób trudnych kwestii gospodarczych".

Diaz reporterem "Wiadomości" TVP został w 2016 roku. W latach 2009-2013 pracował w TVN CNBC. Pracę w mediach zaczynał w 2002 roku w "Gazecie Krakowskiej".

Jak już informowaliśmy, z "Wiadomości" TVP odchodzą również dwaj inni reporterzy - Karol Jałtuszewski i Bartłomiej Graczak, który prowadził też programy w TVP Info.

(KOZ, 22.11.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.