Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 20, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ryszard Sibilski, dyrektor zarządzający Endemol Shine Polska, po prawie 18 latach odchodzi z firmy

Ryszard Sibilski z firmą Endemol związany był od 2006 roku (fot. materiały prasowe)

Ryszard Sibilski, dyrektor zarządzający firmą producencką Endemol Shine Polska, potwierdził w oficjalnym oświadczeniu, że odchodzi po prawie 18 latach. "Nadszedł czas, aby pójść dalej i spróbować swoich sił w czymś nowym" – przekazał w komunikacie.

Z firmą Endemol związany był od 2006 roku. W tym czasie Endemol wyprodukował polskie wersje takich programów, jak "Big Brother", "MasterChef" i "MasterChef Junior", "Twoja twarz brzmi znajomo" czy "The Wall. Wygraj marzenia".

Sibilski: "Pozostawiam po sobie silny biznes"

W polskim studiu, gdzie realizowany był teleturniej "The Wall", produkowano też zagraniczne edycje tego programu – m.in. dla telewizji z Rumunii, Australii, Rosji i Izraela. Firma produkowała również seriale dla Telewizji Polskiej – ostatnio "Dewajtis".

Czytaj też: PZPN chce przeprosin od Piotra Żelaznego za wpis na Twitterze. „Megaśmieszny proces”

"Przez cały okres swojej kadencji poświęcał swój czas na tworzenie wysokiej jakości produkcji, rozwijając zarówno lokalne formaty, jak i dostosowując te znane na świecie do polskiej widowni. Życzymy mu wszystkiego najlepszego w jego kolejnym projekcie. Nie mamy wątpliwości, biorąc pod uwagę specyfikę branży, że nasze drogi przetną się w przyszłości" – czytamy w komunikacie firmy Banijay, do której należy Endemol Shine Polska.

Natomiast Ryszard Sibilski w swoim oświadczeniu przekazał: "Kierowanie Endemol Shine Polska przez prawie 18 lat było absolutną przyjemnością, ale teraz nadszedł czas, aby pójść dalej i spróbować swoich sił w czymś nowym. Pozostawiam po sobie silny biznes, którego podstawą jest talent i kreatywność".

Następca jeszcze nieznany

Dalej Sibilski: "Zawsze odgrywaliśmy kluczową rolę w kształtowaniu kulturowego ducha czasu, jako dom genialnych marek i ich sukcesów – z tego jestem dumny. Nie mogę się doczekać, by podzielić się informacją, co dalej".

Czytaj też: TVP i Zakopane milczą na temat "Sylwestra marzeń z Dwójką". Ale przetargi są rozpisane

Nie jest jeszcze znany jego następca w Endemol Shine Polska.

Ryszard Sibilski wcześniej pracował przy uruchamianiu telewizji TVN, w 1998 roku. W latach 2002-2006 by członkiem rady nadzorczej ITI Group, do której należała wtedy stacja. Prywatnie Ryszard Sibilski jest mężem piosenkarki Ewy Bem.

Firma Endemol powstała w Polsce w 1997 roku, najpierw jako Endemol-Neovision. Gdy Holendrzy wykupili 50 proc. udziałów Grupy ITI, powstał Endemol Polska. W 2020 roku Endemol Shine Group została przejęta przez jeden z największych koncernów producenckich na świecie – Banijay Group.

Czytaj też: PWN wycofuje "kys" z plebiscytu Młodzieżowe Słowo Roku. Zbyt kontrowersyjne

(MAK, 20.11.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.