Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Październik 31, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziewięć materiałów nominowanych do Nagrody Woyciechowskiego 2023

W ubiegłym roku pierwszy raz przyznano nagrodę w kategorii Autor internetowy. W tym roku nową nagrodą jest Dziennikarz dla planety (fot. materiały prasowe)

Dziewięć materiałów dziennikarskich otrzymało nominacje do tegorocznej głównej Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego. Po trzy nominacje przyznano też dziennikarzom i twórcom w kategoriach Autor internetowy (30 tys. zł) oraz Dziennikarz dla planety (10 tys. zł).

Kapituła 19. edycji Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego przyznała łącznie 15 nominacji. Do głównej Nagrody nominowano: Magdalenę Chrzczonowicz (OKO.press) za cykl publikacji o kryzysie uchodźczym na granicy z Białorusią, Kamila Dziubkę (Onet) za książkę "Kulisy PiS" ukazującą kuluary funkcjonowania partii Jarosława Kaczyńskiego, Martę Gordziewicz (TVN 24) za reportaż "Państwo Ziobry", Paulinę Guzik (Więź) za artykuł "Towarzystwo Maciejowe", Jacka Harłukowicza (Onet) za artykuły ujawniające majątek żony premiera Mateusza Morawieckiego, Michała Janczurę (Tok FM) za radiowy serial dokumentalny "Podziemie", Biankę Mikołajewską (Wirtualna Polska) za artykuł "Klub milionerów 2023. Prawie pół miliarda złotych dla 90 ludzi »Dobrej zmiany«", Justynę Suchecką i Piotra Szostaka (TVN24.pl) za artykuł "Willa plus. Publiczne pieniądze dla organizacji bliskich PiS. Lista" oraz Piotra Świerczka (TVN 24) za reportaż "Siła kłamstwa".

Nowa kategoria Dziennikarz dla planety

W kategorii Autor internetowy nominowani zostali: Karolina Głowacka (Radio Naukowe), Paulina Górska (Lepszy klimat) oraz Piotr Tarczyński i Łukasz Pawłowski (Podkast amerykański).

Czytaj też: Telewizja WP kończy emisję programu "Polska i świat" z oferty TVN 24

W tym roku pierwszy raz nominowano kandydatów w kategorii Dziennikarz dla planety. Celem tej nagrody jest wyróżnianie dziennikarzy prezentujących postawę odpowiedzialności klimatycznej w codziennej pracy. Chodzi o dziennikarzy, którzy wykazują się rzetelnością, wiarygodnością i bezstronnością, cechują się dogłębnym zrozumieniem tematu, innowacyjnym podejściem do opowiadania historii oraz wrażliwością na potrzeby i sytuację szczególnie narażonych grup.

Nominacje w tej kategorii otrzymali: Szymon Bujalski (dziennikarz niezależny; Dziennikarz dla klimatu), Magda Łucyan (TVN 24, "Rozmowy o końcu świata") oraz Patryk Strzałkowski (Gazeta.pl).

Laureatów nagród i zwycięskie materiały poznamy 21 listopada podczas gali, która odbędzie się w Nowym Teatrze w Warszawie.

Czytaj też: Sakiewicz wykorzystuje wynik wyborów do promocji cyfrowych subskrypcji swoich gazet

(PAR, 31.10.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.