Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 20, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

MTV Europe Music Awards odwołane ze względu na kryzys między Izraelem a Gazą

Tegoroczne MTV Europe Awards miały się odbyć w niedzielę 5 listopada

Rozdanie MTV Europe Music Awards w Paryżu planowane na 5 listopada zostało odwołane, podali organizatorzy, powołując się na "zmienność wydarzeń na świecie" w obliczu trwającego konfliktu w Izraelu i Gazie.

Gala, podczas której wśród nominowanych znaleźli się m.in. Taylor Swift, Olivia Rodrigo, Bad Bunny i Foo Fighters, miała odbyć się w Paris Nord Villepinte. Odwołaniem najbardziej rozczarowana może być Taylor Swift, mająca siedem nominacji.

"Nie jest to moment na świętowanie"

"MTV EMA to coroczne święto muzyki globalnej. Kiedy obserwujemy dalszy rozwój niszczycielskich wydarzeń w Izraelu i Gazie nie wydaje nam się, że jest to moment na ogólnoświatowe świętowanie. Nie możemy się doczekać ponownej organizacji gali MTV EMA w listopadzie 2024 roku" – oświadczył rzecznik ceremonii.

Czytaj też: Siedziba BBC oblana czerwoną farbą przez zwolenników Palestyny. "Macie krew na rękach"

We Francji panuje najwyższy stan gotowości po morderstwie nauczyciela, do którego doszło 13 października i które wiąże się z podejrzeniem ataku islamistycznego. Francuskie władze lotnicze DGAC poinformowały, że w środę na ośmiu francuskich lotniskach wydano alerty dotyczące bezpieczeństwa, a kilka z nich ewakuowano w celu przeprowadzenia kontroli. Pałac Wersalski został ponownie zamknięty ze względu na trzecie zagrożenie w ciągu pięciu dni.

Coroczne rozdanie nagród MTV Europe Music Awards, transmitowane w muzycznej telewizji, odbywa się co roku w innym mieście. Zeszłoroczna impreza została przeprowadzona w Duesseldorfie w zachodnich Niemczech.

Gala wręczenia nagród MTV odbyła się po raz ostatni w Paryżu w 1995 roku.

Czytaj też: Operator Reutera zginął podczas izraelskiego ostrzału południowego Libanu

(MAC, 20.10.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.