Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Październik 20, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Dziennik Zachodni" wycofuje plagiat tekstu opublikowanego w sieci. Będą konsekwencje wobec autorki

Serwis "Dziennika Zachodniego" opublikował tekst skopiowany z portalu 24Kato.pl (screen: dziennikzachodni.pl, screen: 24Kato.pl)

Na stronie "Dziennika Zachodniego" (Polska Press) opublikowano tekst o nowym budynku, jaki stanął przy obwodnicy tramwajowej – materiał został w dużej części skopiowany z niezależnego portalu lokalnego 24Kato.pl (Media Operator). Wydawca chce wyciągnąć konsekwencje wobec autorki.

– Powiedziałabym o zaskoczeniu – mówi Katarzyna Pachelska, autorka oryginalnego tekstu w 24kato.pl. – Rozumiem powielanie informacji, ale nie kopiowanie całych akapitów tekstu.

"Zostaną wyciągnięte konsekwencje"

Podobieństwa widać już od tytułu. "Tramwajarze zaszaleli w Katowicach" – brzmiał tytuł oryginalny w 24Kato.pl. W "Dzienniku Zachodnim" też "Tramwajarze zaszaleli", dodano jednak, że "żółto-czarny budynek z napisem »bana« stanął w Katowicach".

Czytaj też: Redaktor naczelny "Dziennika Zachodniego" podpisał się za dziennikarza? Mówią o błędzie

Materiał opublikowany w serwisie Dziennikzachodni.pl zniknął wkrótce po wpisie Pachelskiej w mediach społecznościowych. Do tematu odniosło się również biuro prasowe Polska Press.

"Redaktor naczelny podjął natychmiastową decyzję o niezwłocznym usunięciu artykułu z serwisu Dziennikzachodni.pl. Bezprawne wykorzystywanie treści jest sprzeczne ze standardami obowiązującymi w Polska Press Grupie. Wobec autora artykułu opublikowanego na portalu zostaną wyciągnięte odpowiednie konsekwencje służbowe" – napisano w odpowiedzi.

Czytaj też: Marcin Wolski przyznał: Stworzyliśmy propagandę gorszą niż w PRL. On chciał ocieplać

(PAR, 20.10.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.