Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 18, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

PAP wśród zakwalifikowanych do grantów International Press Institute

Inkubator Nowych Mediów jest częścią projektu Media Innovation Europe

Polska Agencja Prasowa znalazła się wśród 10 europejskich redakcji zakwalifikowanych przez International Press Institute do programu Inkubator Nowych Mediów.

PAP w materiałach informacyjnych IPI jest określana jako "agencja informacyjna działająca na dwukierunkowej platformie promującej dialog pomiędzy redakcją a społecznością czytelników".

Czytaj też: KRRiT otrzymała 18 skarg na "Wiadomości" TVP i TVP Info od ogłoszenia wyborów

To jedyne podległe krajowemu rządowi medium w programie grantowym. Pozostałych dziewięć to:

  • Mecseki Müzli z węgierskiego Pecs – cotygodniowy biuletyn z misją dostarczania "zdrowej diety informacyjnej" mieszkańcom regionu,
  • Karakaya Talks z Niemiec – adresowany do młodzieży z tradycyjnie zmarginalizowanych grup społecznych i imigranckich, 
  • Sojka – białoruski magazyn cyfrowy uruchomiony w 2021 roku w Polsce, 
  • Namir Media z Ukrainy – zajmujący się wiadomościami dla młodych ludzi, głównie za pośrednictwem mediów społecznościowych, 
  • Almadense z Portugalii – serwis założony w celu wypełnienia pustyni informacyjnej regionu Almada, 
  • Backstage Belarus – działający od 2022 roku serwis i kanał na Instagramie skierowany do młodych Białorusinów na Litwie, 
  • Baynana – adresowany do społeczności arabskojęzycznej w Hiszpanii,
  • włoskie Centro di giornalismo permanente – pracujące nad stworzeniem modelu dziennikarstwa samowystarczalnego oraz opracowujące nowe narzędzia dla dziennikarzy,
  • Tech Wave Development z Rumunii, której celem jest pomoc w pogłębieniu wiedzy na temat rozpowszechniania dezinformacji.

Na konkurs grantowy Inkubatora Nowych Mediów wpłynęło 78 wniosków z 25 krajów.
Niezależne jury składające się z ekspertów branżowych wybrało newsroomy na podstawie stopnia ich zrozumienia odbiorców i strategicznego podejścia do ich modelu biznesowego. Wnioskodawcy mogli się ubiegać o dotacje w wysokości od 5 tys. do 15 tys. euro.

Czytaj też: Według KRRiT TVN podważał wiarygodność władz w sprawie zanieczyszczenia Odry

Inkubator Nowych Mediów jest częścią projektu Media Innovation Europe, współfinansowanego przez Komisję Europejską. Program prowadzony przez IPI realizowany jest we współpracy z Thomson Media, Fundacją Rozwoju Mediów i Balkan Investigative Reporting Network. Jego cel to wzmocnienie pozycji mediów w procesie transformacji cyfrowej poprzez zapewnienie im narzędzi, umiejętności dziennikarskich i struktur biznesowych.

Inkubator to sześciomiesięczny program oferujący wsparcie finansowe, profesjonalną opiekę mentorską, możliwości nawiązywania kontaktów i coaching dostosowany do potrzeb redakcji. Jest częścią szerszego projektu IPI Media Innovation Europe.

Czytaj też: Michał Adamczyk pozywa o zniesławienie w reakcji na artykuł o pobiciu przez niego kobiety

(PAR, 18.09.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.