Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 15, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Beata Kempa przegrywa w sądzie z dziennikarzem "Gazety Wyborczej"

Europosłanka chciała udowodnić, że dziennikarz w tekście sugerował jej powiązania z właścicielem wysypiska. Ale sąd jej nie poparł (fot. Wikipedia.org)

Przegraną Beaty Kempy zakończył się proces wytoczony przez europosłankę Solidarnej Polski dziennikarzowi wrocławskiego oddziału "Gazety Wyborczej" Marcinowi Rybakowi. Odrzucony pozew dotyczył tekstu o nielegalnym wysypisku śmieci, prowadzonym przez zięcia Kempy – Arkadiusza B. Wyrok nie jest prawomocny.

Marcin Rybak na łamach "GW" opisał proceder, jakim zajmuje się Arkadiusz B. Mężczyzna prowadzi nielegalne wysypisko śmieci położone o 2 km od wrocławskiego lotniska. To, zgodnie z przepisami prawa lotniczego, przestępstwo. Składowisko odpadów jest narażone na zapłon, a jednocześnie przyciąga ptaki, które utrudniają ruch lotniczy.

Czytaj też: Dyrektorka Biblioteki Publicznej w Rybniku ogłasza konkurs na naczelnego "Gazety Rybnickiej"

Sprawa Arkadiusza B. trafiła do wrocławskiej prokuratury, ale ta podlega Zbigniewowi Ziobrze – partyjnemu koledze Beaty Kempy.

– Prokuratura nie potrafiła ustalić, czy chodzi o wykroczenie, czy o przestępstwo – wskazuje w rozmowie z "Presserwisem" Marcin Rybak. Przyznaje, że sprawa jest zagmatwana, a kwestia powiązań rodzinnych europosłanki z oskarżonym nie jest w niej najistotniejsza.

Sprawa toczyła się od marca 2023 roku. Jak mówi Rybak, sąd usiłował ustalić, czy dziennikarz w swoim tekście sugerował albo dawał do zrozumienia powiązania Beaty Kempy z właścicielem wysypiska śmieci.

Czytaj też: Polsat krytykowany przez zagraniczne media za charakteryzacje kojarzone z rasizmem

(PAR, 15.09.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.