Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 15, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dyrektorka Biblioteki Publicznej w Rybniku ogłasza konkurs na naczelnego "Gazety Rybnickiej"

Aleksandra Klich ogłosiła konkurs na stanowisko redaktora naczelnego "Gazety Rybnickiej" (fot. Piotr Molęcki/East News)

Aleksandra Klich, dyrektorka Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rybniku, ogłosiła konkurs na stanowisko redaktora naczelnego "Gazety Rybnickiej". – Dotychczasowemu redaktorowi naczelnemu Aleksandrowi Królowi z końcem listopada kończy się umowa o pracę. Zgodnie z zasadą transparentności obowiązującą w jednostkach publicznych ogłaszamy nabór na stanowisko redaktora naczelnego – mówi Aleksandra Klich.

Jak czytamy w ogłoszeniu rybnickiej biblioteki, aplikacje na etatowe stanowisko redaktora "Gazety Rybnickiej" można składać w jej siedzibie do 30 września. Wśród wymagań wymieniono m.in.: umiejętność poprawnego pisania i redagowania tekstów, znajomość procesu wydawniczego, komunikatywność, samodzielność i kreatywność.

Czytaj też: Beata Kempa przegrywa w sądzie z dziennikarzem "Gazety Wyborczej"

– W jednostce publicznej, którą jest rybnicka biblioteka, musimy przestrzegać zasady transparentności – podkreśla w rozmowie z "Presserwisem" Aleksandra Klich. – Konkurs jest otwarty. To oznacza, że dotychczasowy redaktor naczelny również może aplikować – dodaje.

"Gazeta Rybnicka" jest bezpłatnym miesięcznikiem o objętości 40 stron. Ukazuje się w nakładzie 60 tys. egzemplarzy. – Rybnik ma 130 tys. mieszkańców. Nakład rozchodzi się błyskawicznie, rybniczanie bardzo sobie cenią gazetę, uważają ją za swoją. Ma charakter społeczno-kulturalny. Przedstawia rybniczan, pisze o ważnych sprawach dla społeczności miasta, jego historii, teraźniejszości i perspektywach rozwoju – mówi Aleksandra Klich.

"Gazetę Rybnicką" finansuje Urząd Miasta, a wydawcą tytułu jest Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku. W 2023 roku magistrat przeznaczył na ten cel 845 257 zł. Aleksandra Klich jest byłą zastępczynią redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" Adama Michnika.

Czytaj też: TVP zmieniła tytuł programu "Polska mówi", bo o prawa upomniał się portal Polskamowi.pl

(JF, 15.09.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.