Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 17, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Bogusław Wołoszański jedynką Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu

Bogusław Wołoszański będzie jedynką na liście KO w okręgu nr 10 (fot. Piotr Molęcki/East News)

Dziennikarz i popularyzator historii Bogusław Wołoszański, autor "Sensacji XX wieku", wystartuje w wyborach do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej. O reelekcję będzie starał się Andrzej Rozenek, poseł koła parlamentarnego Lewicy Demokratycznej, w przeszłości dziennikarz śledczy tygodnika „NIE” i zastępca redaktora naczelnego tygodnika „NIE”. Na listach ogłoszonych przez lidera Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska nie ma natomiast Roberta Kwiatkowskiego, byłego prezesa TVP.

Bogusław Wołoszański będzie jedynką na liście KO w okręgu nr 10, obejmującym Piotrków Trybunalski, skąd pochodzi.

"Dotychczas zajmowałem się badaniem i omawianiem polityki. Teraz zostałem do niej włączony, ale jest pomost między tym, co robiłem, a tym, co będę robić, mam nadzieję" - powiedział Bogusław Wołoszański na radzie krajowej Platformy Obywatelskiej w Warszawie.

Na kanale "Super Expressu" na YouTube oglądać można cykl "Wojna według Wołoszańskiego". - Ustaliliśmy z panem Bogusławem Wołoszańskim, że zawieszamy współpracę na czas kampanii wyborczej - mówi Grzegorz Zasępa, redaktor naczelny "SE".

Bogusław Wołoszański ma też program "Tajna historia XX wieku" w Polsat Play - jesienią kanał pokaże kolejny sezon. Wołoszański z Polsat Play związany jest ponownie od 2016 roku, a wcześniej też w latach 2012-2014. Wołoszański jest też autorem "Sensacji XX wieku", emitowanych w Telewizji Polskiej w latach 1983-2005 i później w 2015 roku (we współpracy z National Geographic). Pod tym samym tytułem miał w przeszłości również audycję w Radiu Zet.

Andrzej Rozenek w wyborach do Sejmu będzie starał się o reelekcję z piątego miejsca listy KO w okręgu obejmującym gminy podwarszawskie. W ostatnich wyborach również kandydował z okręgu nr 20, ale z pierwszego miejsca listy Lewicy.

- W związku z pełnieniem funkcji posła jestem na urlopie bezpłatnym w tygodniku „NIE” – mówi Rozenek "Presserwisowi". - Aby trzymać się zasad, gdy wziąłem urlop bezpłatny w tygodniku, to nie prowadziłem działalności stricte dziennikarskiej, ograniczając się do mediów społecznościowych. Jeśli uda mi się ponownie wejść do Sejmu, nie wrócę do „NIE”, rozwinę aktywność na TikToku, może też na YouTube – dodaje.

Na ogłoszonych listach KO nie ma Roberta Kwiatkowskiego, również posła koła parlamentarnego Lewicy Demokratycznej, prezesa TVP w latach 1998-2004, który chciał starać się o reelekcję w okręgu nr 5 obejmującym m.in. Grudziądz, Toruń i Włocławek z listy Koalicji Obywatelskiej. – Nie ma go na ogłoszonych listach, ale w tym okręgu są jeszcze wolne miejsca. Sprawa jego startu nie jest jeszcze przesądzona – mówi "Presserwisowi" polityk Koalicji Obywatelskiej, prosząc o zachowanie anonimowości.

(KOZ, JF, 17.08.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.