Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 07, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kamil Dziubka napisał książkę o PiS, w której politycy ZP donoszą na kolegów i krytykują Kaczyńskiego

Książka trafi do księgarń w środę 9 sierpnia (fot. Twitter.com/Kamil Dziubka)

9 sierpnia odbędzie się premiera książki "Kulisy PiS", w której dziennikarz Kamil Dziubka rozmawiał m.in. z członkami Zjednoczonej Prawicy, atakującymi partię rządzącą.

Kamil Dziubka, dziennikarz Onetu i laureat nagrody Grand Press informuje, że odbył 42 rozmowy na potrzeby swojej książki. Większość rozmówców to obecni lub byli członkowie koalicji Zjednoczonej Prawicy.

Partia zmęczona rządzeniem

Dziubka podkreśla, że nie rozmawiał z przedstawicielami opozycji, a z politykami obozu władzy i członkami zarządów państwowych spółek związanymi z Prawem i Sprawiedliwością. Wszystkie wypowiedzi są anonimowe.

Czytaj też: TVP w aplikacji TVP Go zamieściła zapętlony program "Jak oni kłamią", uderzający w TVN

Wydawca książki – Czerwone i Czarne zapowiada, że w "Kulisach" znajdą się wypowiedzi atakujące zarówno prezesa Jarosława Kaczyńskiego (mówiące o jego "politycznym okrucieństwie"), premiera Mateusza Morawieckiego, prezydenta Andrzeja Dudę czy Zbigniewa Ziobrę.

Dziubka rozpoczął pracę nad książką w zeszłym roku, gdy – jak sam wyjaśnia – "PiS był partią zmęczoną siedmioma latami u władzy". Podkreśla, że nie martwi się atakami polityków PiS określającymi Onet (należący do Ringier Axel Springer Polska) jako "niemieckie media". "Liczy się to, czy książka zainteresuje czytelników. I wierzę w to, że tak będzie" – mówi.

Książka dostępna jest w przedsprzedaży w Empiku.

Czytaj też: "Wybory 2023" na portalu i.pl należącym do Polska Press. Propagandy nie da się ukryć

(KAP, 07.08.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.