Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Sierpień 04, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Platforma X, czyli wcześniejszy Twitter, walczy z cenzurą w Indiach

Zgłoszenie X złożone w sądzie liczy 96 stron (fot. Rubaitul Azad/Unsplash.com)

Platforma X, znana dotąd jako Twitter, wystąpiła o uchylenie orzeczenia sądu indyjskiego i nałożonej kary za nieprzestrzeganie nakazu usuwania niewskazanych treści. Serwis argumentuje, że władze mogą pójść za ciosem i będą posuwać się co blokowania coraz większej ilości treści i poszerzać zakres cenzury.

Indyjski sąd w czerwcu nałożył grzywnę w wysokości 5 mln rupii (60 560 dol.). X odwołał się teraz od tej decyzji, argumentując w 96-stronicowym zgłoszeniu, że rząd "będzie ośmielony do wydawania kolejnych nakazów blokujących", które naruszają prawo. Zgłoszenie, datowane na 1 sierpnia, zostało złożone w Sądzie Najwyższym Karnataka.

Czytaj też: Nowe logo Twittera budzi "wstręt" – wskazują badania. Niebieski ptak dużo lepszy

Elon Musk prowadzi w Indiach rozmowy na temat uruchomienia tam zakładów produkcyjnych dla Tesli i stara się wejść na tamtejszy rynek ze swoją inną firmą – SpaceX – zajmującą się dostępem do kanałów satelitarnych.

W poprzednich latach X (wówczas jako Twitter) był proszony przez władze indyjskie o podjęcie działań w związku z treściami, w tym kontami uznanymi za wspierające niezależne państwo sikhijskie, postami rzekomo rozpowszechniającymi dezinformację o protestach oraz tweetami krytycznymi wobec postępowania rządu w związku z pandemią COVID-19.

Czytaj też: Meta zaczyna blokadę newsów w Kanadzie na Facebooku i Instagramie

(MAC, 04.08.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.