Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 04, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W KRRiT są cztery skargi na program TVP Info "Jak oni kłamią", który uderza w TVN

W każdym wydaniu "Jak oni kłamią" omawiane są fragmenty wydań "Faktów" TVN (screen: TT/SamPereira)

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęły dotychczas cztery skargi na emitowany od lipca program "Jak oni kłamią" TVP Info, uderzający w TVN.

Jak wyjaśnia nam Teresa Brykczyńska, rzeczniczka KRRiT, są to dwie skargi indywidualne na przekaz autopromocyjny (reklamowanie audycji "Jak oni kłamią" w programie TVP Info oraz w "Wiadomościach") oraz dwie skargi indywidualne "z zarzutami rzekomej mowy nienawiści wobec opozycji i stronniczości".

"Nie jest tak, jak pokazuje TVN"

Jak informowaliśmy w lipcu, według Nielsen Media program ogląda średnio 338 tys. widzów. Udziały stacji w trakcie emisji programu są niższe od jej długookresowych wyników.

Czytaj też: TVP Info ruszyła z programem, w którym rozlicza rzekome manipulacje TVN

W każdym wydaniu "Jak oni kłamią" omawiane są fragmenty wydań "Faktów" TVN. Autorzy programu rozliczają program informacyjny TVN z rzekomej nierzetelności.

"Nie jest tak, jak próbuje udowadniać TVN, że Polska to kraj, w którym upadła demokracja, w którym nie funkcjonuje praworządność, w którym Polakom żyje się źle. Tak nie jest" – przekonywała w jednym z wydań prowadząca program Monika Borkowska.

Czytaj też: Program "Demaskatorzy" Wojciecha Muchy i Wojciecha Pokory ma wyniki poniżej średniej TVP Info

(MNIE, 04.08.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.