Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 31, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Program "Demaskatorzy" Wojciecha Muchy i Wojciecha Pokory ma wyniki poniżej średniej TVP Info

Autorami cyklu są Wojciech Mucha, były redaktor naczelny "Dziennika Polskiego" i "Gazety Krakowskiej", a także Wojciech Pokora, p.o. redaktor naczelny "Kuriera Lubelskiego" (screen: Tvp.info)

Program "Demaskatorzy", który według Telewizji Polskiej ma zajmować się analizowaniem dezinformacji, ogląda w TVP Info średnio 334 tys. osób.

TVP Info program nadaje od 3 czerwca, w soboty ok. 21. Emitując cykl, stacja ma średnio 3,37 proc. udziału w grupie ogólnej 4+ oraz 1,47 proc. w grupie komercyjnej 16-59 (dane do 22 lipca).

Wojciech Mucha i Wojciech Pokora w TVP Info

Najwięcej widzów przyciągnęło pierwsze wydanie – 510 tys. Później widownia programu spadła. Drugi odcinek oglądało średnio 241 tys. widzów, trzeci – 356 tys., czwarty – 369 tys., piąty – 285 tys., szósty – 251 tys., a siódmy – 317 tys.

Czytaj też: Poseł Lewicy Tomasz Trela nie przeprosi za rzekome pomówienie TVP

Dla porównania, w pierwszym półroczu 2023 TVP Info miał średnio 4,69 proc. udziału w grupie ogólnej 4+ i 2,24 proc. w komercyjnej 16-59, a w czerwcu odpowiednio – 5,32 proc. i 2,52 proc.

Autorami cyklu są Wojciech Mucha, były redaktor naczelny "Dziennika Polskiego" i "Gazety Krakowskiej" (Polska Press Grupa), a także Wojciech Pokora, p.o. redaktor naczelny "Kuriera Lubelskiego" (również Polska Press Grupa), a więc tytułów kontrolowanych przez spółkę skarbu państwa – Orlen.

We wrześniu 2022 roku powołana przez Polska Press Grupę komisja antymobbingowa nie dopatrzyła się niestosownych praktyk w lubelskim oddziale firmy. Miał ich się dopuszczać właśnie Wojciech Pokora. Pokora do "Kuriera Lubelskiego" przeszedł w maju 2021 roku z Polskiego Radia Lublin, gdzie był reporterem i publicystą, a także kierownikiem redakcji internetu.

Kolejny program „demaskatorski” TVP

Z kolei Wojciech Mucha w przeszłości pracował m.in. w "Gazecie Polskiej Codziennie". Po przejęciu Polska Press Grupy przez Orlen, w kwietniu 2021 roku został redaktorem naczelnym "Gazety Krakowskiej" i "Dziennika Polskiego". W listopadzie ub.r. rozwiązał umowę za porozumieniem stron i rozstał się z Polska Press Grupą.

Czytaj też: Spółka Telewizja Media Narodowe zainteresowana współpracą lub inwestycją w News 24

Według stacji program "Demaskatorzy" ma zajmować się analizowaniem dezinformacji, w tym rosyjskiej. – W naszym programie pokażemy także, jak niektóre media, uprawiając dezinformację, wprost sprzyjają celom realizowanym przez obce służby. Dzielą społeczeństwo i podważają zaufanie do organów państwa – mówił w jednym z wydań Wojciech Mucha.

"Demaskatorzy" to kolejny „demaskatorski” program wprowadzony do ramówki TVP Info, gdy dyrektorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej został Michał Adamczyk, a jego zastępcą ds. TVP Info – Samuel Pereira. W nadawanym od końca maja programie "Fakty czy kłamstwa?" Jakub Maciejewski z tygodnika "Sieci" (Fratria) rozlicza komercyjne media, które nie powielają rządowej propagandy. Z kolei w emitowanym od lipca cyklu "Jak oni kłamią" analizowane są wydania "Faktów" TVN pod względem ich rzekomych manipulacji.

Dane: Nielsen Media.

Czytaj też: Mariusz Max Kolonko groził prezydentowi śmiercią. Będzie zawiadomienie do prokuratury

(MNIE, 31.07.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.