Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 30, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP Info będzie rozliczać media nie serwujące rządowej propagandy. "Fakty czy kłamstwa?"

Program "Fakty czy kłamstwa?" nadawany będzie w TVP Info od dzisiaj co wtorek o godz. 21 (fot. materiały prasowe)

Jakub Maciejewski z tygodnika "Sieci" poprowadzi nowy program "Fakty czy kłamstwa?" w TVP Info. Kanał publicznej telewizji będzie rozliczać komercyjne media, które nie powielają rządowej propagandy.

TVP zapowiada, że Jakub Maciejewski ma rozprawiać się z kłamstwami i manipulacyjnymi informacyjnymi, jakie dominują na rynku medialnym.

TVP Info będzie "rozliczać" TVN

"To program o tym, jak media o zagranicznym kapitale realizują konkretne interesy polityczne" – opisuje telewizja publiczna.

Czytaj też: „Powinno stanąć przed komisją wielu dziennikarzy”. Minister o komisji ds. wpływów rosyjskich

Program "Fakty czy kłamstwa?" nadawany będzie w TVP Info od dzisiaj co wtorek o godz. 21. W zwiastunie w tle prowadzącego Jakuba Maciejewskiego pojawił się fragment "Faktów" TVN.

"Fakty czy kłamstwa?" trafiają do ramówki po tym, jak dyrektorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej został Michał Adamczyk, a jego zastępcą ds. TVP Info – Samuel Pereira.

Jakub Maciejewski w swojej dziennikarskiej działalności co jakiś czas zajmuje się mediami – szczególnie widać to w portalu Wpolityce.pl. Dla niego Onet to "niemiecki portal", a PiS na TikToku działa znakomicie, bo "wypełnia klasyczny dylemat walki konserwatystów w liberalnym świecie. Starają się zachować powagę w świecie pajaców, próbują zrobić coś merytorycznego, gdy wokoło dominuje forma nad treścią, mówią o niepopularnych i trudnych sprawach".

Groteskowe materiały Jakuba Maciejewskiego

Maciejewski był też jednym z tych prawicowych autorów, którzy próbowali udowadniać, że zakup Polska Press przez Orlen to znakomity pomysł. W jednym z najbardziej absurdalnych tekstów, w których chciał wykazać, że Polska Press pod rządami Verlagsgruppe Passau Capital Group realizowała politykę opozycji połączył dział produkcji contentu dawnej Polska Press z polityką. "UJAWNIAMY. Tak działała Polska Press w niemieckich rękach. "Newsroom 360 był wajchownią". "Zorganizowano akcję podburzania" – grzmiał Maciejewski w groteskowym tekście.

Czytaj też: Prokuratura prowadzi śledztwo ws. byłego dyrektora TVP. Miał wykorzystać stanowisko

On też zasłynął komentarzem w materiale "Wiadomości" TVP 1 z jesieni 2021 roku, kiedy fragment filmowej produkcji Netflixa z uzbrojonymi emigrantami wyemitowano jako prawdziwą scenę rzekomo ze sztokholmskich ulic, co miało udowodnić, że Unia Europejska nie radzi sobie z uchodźcami.

"Poważna liczba migrantów z zewnątrz zagraża stabilności społecznej i bezpieczeństwu państwa, bo grupy, które przyjeżdżają z zewnątrz nie identyfikują się z dobrem tego państwa" – tłumaczył poważnie Maciejewski.

Czytaj też: Morawiecki o redaktorach TVN: działacze PO, czyli działacze TVN

(KOZ, 30.05.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.