Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Lipiec 28, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sprawa przedłużenia koncesji Tok FM utknęła w UKE. „Wbrew pozorom czasu jest mało”

Obecna koncesja na nadawanie radia Tok FM obowiązuje do 3 listopada br. (fot. materiały prasowe)

Po tym, jak Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zgodziła się na przedłużenie koncesji Inforadiu na nadawanie radia Tok FM, nadawca wciąż jej nie otrzymał. Sprawa utknęła w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej.

Obecna koncesja na nadawanie radia Tok FM obowiązuje do 3 listopada br. KRRiT wydała pozytywną decyzję o jej przedłużeniu na 10 lat dopiero 5 lipca.

Proces rekoncesyjny trwa

Ale, jak podkreślała na Twitterze Kamila Ceran, redaktor naczelna Tok FM: "To jednak dopiero początek procesu. Teraz sprawa trafia do UKE i nie wiadomo, ile potrwa wydanie param. techn. dla wszystkich lokalizacji, bo są też uzgodnienia międzynarodowe".

Czytaj też: W pierwszym półroczu 2023 roku spadł zasięg dzienny radia

Zgodnie z przepisami, po podjęciu uchwały KRRiT wysyła do Urzędu Komunikacji Elektronicznej pismo z prośbą o zajęcie stanowiska w sprawie parametrów technicznych dla rekoncesji. KRRiT dopiero po akceptacji parametrów wydaje koncesję.

– Wiemy jedynie, że proces rekoncesyjny trwa i jest na etapie ustalenia parametrów technicznych w UKE – przekazała nam Anna Marucha, dyrektorka komunikacji korporacyjnej w Grupie Eurozet, do której w Agorze należy Tok FM.

"Czasu jest bardzo mało"

UKE potwierdza, że dostał odpowiednie dokumenty z KRRiT. – Do UKE wpłynęła uchwała KRRiT w sprawie udzielenia spółce Inforadio z siedzibą w Warszawie koncesji na rozpowszechnianie programu radiowego pod nazwą Tok FM – Pierwsze Radio Informacyjne na kolejny okres – informuje Klaudia Kieliszczyk z wydziału komunikacji UKE.

Czytaj też: Spośród rozgłośni regionalnych najwięcej czasu rządzącym poświęca Radio Szczecin

Urząd do tej pory nie wydał jednak decyzji i nie przekazał jej do KRRiT. – Trwa analiza parametrów technicznych, w związku z czym UKE nie ustosunkował się jeszcze do pisma KRRiT – mówi Klaudia Kieliszczyk.

Nadawcy pozostaje tylko czekać. – Na tym etapie nie mamy żadnego wpływu na toczące się postępowanie, ale liczymy na to, że wszystkie działania niezbędne do przedłużenia koncesji Radia Tok FM zostaną przeprowadzone sprawnie. Wciąż jednak istnieje zagrożenie, że pojawią się utrudnienia czy komplikacje, które uniemożliwią wydanie stacji koncesji przed 3 listopada. Wbrew pozorom czasu jest bardzo mało – zauważa Anna Marucha z Grupy Eurozet.

Czytaj też: Joachim Brudziński musi przepraszać i płacić. Skutek tweeta o "europejsko-kazachskich cwaniaczkach"

(MAK, 28.07.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.