Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 28, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wirtualna Polska przejmuje pozostałe udziały w Audiotece za niemal 75 mln zł

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na przejęcie kontroli nad Audioteką przez grupę Wirtualna Polska Holding (fot. materiały prasowe)

Wirtualna Polska Media oraz Stacja Służew, spółki z grupy Wirtualna Polska Holding, sfinalizowały transakcje nabycia kolejnych akcji oraz warrantów subskrypcyjnych Audioteki, serwisu z audiobookami działającego m.in. w Polsce i Niemczech. Wartość tych transakcji to 74,64 mln zł. W efekcie Wirtualna Polska Holding będzie miała 100 proc. akcji Audioteki.

W ramach transakcji Wirtualna Polska Media zawarła z osobą fizyczną oraz KMB Fundacją Rodzinną umowę kupna akcji Audioteki za łączną cenę ok. 72,25 mln zł. Ponadto weszła w życie warunkowa umowa nabycia przez Stację Służew kolejnych akcji od następnej osoby fizycznej za łączną cenę 0,69 mln zł. Zaczęły też m.in. obowiązywać warunkowe umowy kupna przez Stację Służew od dwóch osób fizycznych warrantów subskrypcyjnych wyemitowanych przez Audiotekę, uprawniających do ich konwersji na akcje, za łączną cenę 1,7 mln zł.

Czytaj też: Joachim Brudziński musi przepraszać i płacić. Skutek tweeta o "europejsko-kazachskich cwaniaczkach"

W wyniku ostatnich transakcji, o wartości 74,64 mln zł, po dokonaniu płatności i przejściu praw do akcji oraz warrantów subskrypcyjnych, Wirtualna Polska Holding będzie posiadała akcje stanowiące 100 proc. kapitału zakładowego Audioteki. 

W połowie lipca Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na przejęcie kontroli nad Audioteką przez grupę Wirtualna Polska Holding.

Wirtualna Polska Holding większościowym udziałowcem Audioteki została pod koniec września 2022 roku. Wtedy, poprzez swoją spółkę Stacja Służew, zwiększyła udział z ok. 7 proc. akcji, nabytych w 2021 roku, do ok. 61 proc.

Grupa Audioteka odnotowała w 2021 roku prawie 90 mln zł przychodów ze sprzedaży, a zysk netto to 6,7 mln zł. W KRS nie ma jeszcze danych za 2022 rok.

Czytaj też: Jarosław Jakimowicz za zniesławienie KOD w TVP Info skazany na grzywnę

(MNIE, 28.07.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.