Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 27, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jarosław Jakimowicz za zniesławienie KOD w TVP Info skazany na grzywnę

Jarosław Jakimowicz w połowie lipca stracił pracę w Telewizji Polskiej (screen: YouTube/Telewizja Republika)

Były pracownik Telewizji Polskiej Jarosław Jakimowicz ma zapłacić 10 tys. zł za zniesławienie w TVP Info Komitetu Obrony Demokracji. Oskarżał on KOD, że płaci za udział w protestach i nazywał organizację „obrzydliwą hołotą”.

Jarosław Jakimowicz w programie "Jedziemy!" w TVP Info 12 lutego 2020 roku zapewniał, że zna osobę, której KOD płaci za udział w demonstracjach. „Mam kumpla, który za tarzanie się po ziemi w pierwszej linii demonstracji KOD dostaje 150 złotych" - twierdził Jakimowicz. Padły tam również słowa, że KOD to „obrzydliwa hołota”.

KOD oskarżył Jakimowicza o zniesławienie, czyli na podstawie art. 212 Kodeksu karnego. Sprawa trafiła do Sądu Rejonowego Warszawa – Śródmieście.

W grudniu 2022 roku sąd w pierwszej instancji uznał Jakimowicza za winnego. Oskarżony złożył apelację. Jednak zgodnie z wyrokiem Sądu Apelacyjnego Jakimowicz za zniesławienie KOD ma zapłacić 10 tys. zł grzywny. Dodatkowo sąd zasądził  nawiązkę na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża - 5 tys. zł.

Jakimowicz w połowie lipca stracił pracę w Telewizji Polskiej, gdzie w TVP Info współprowadził m.in. program „W kontrze”. Powodem zwolnienia miało być jego nieodpowiednie zachowanie wobec współpracowników.

(MAK, 27.07.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.