Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 26, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Średnio 1,54 mln widzów serialu dokumentalnego "Reset" w kanałach TVP, będzie drugi sezon

Autorzy "Resetu" - historyk Sławomir Cenckiewicz i Michał Rachoń z TVP - oskarżają o wysługiwanie się Rosji polityków obecnej opozycji (screen: YouTube/TVP Info)

Serial dokumentalny "Reset" Sławomira Cenckiewicza i Michała Rachonia oglądało w TVP 1 i TVP Info łącznie średnio 1,54 mln widzów. Planowany jest drugi sezon, który ma pojawić się w stacjach TVP jeszcze w sierpniu.

TVP zdecydowała się na kontynuowanie serialu. "Dzisiejszy odcinek zamyka pierwszy sezon. W związku z nowymi ustaleniami dziennikarzy śledczych, serial autorstwa @michalrachon i @Cenckiewicz wraca po 15 sierpnia" - podano w poniedziałek w social mediach programu.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji otrzymała skargi na nadawcę w związku z pierwszym odcinkiem "Resetu". Główne zarzuty dotyczą manipulacji i braku obiektywizmu.

Cykl był nadawany od 12 czerwca do 24 lipca, w poniedziałki o 21.30, równolegle w TVP 1 i TVP Info. 24 lipca nadano odcinek podsumowujący pierwszy sezon. Emitując "Reset", TVP 1 i TVP Info miały łącznie średnio 15,1 proc. udziału w grupie ogólnej 4+ i 8,39 proc. w komercyjnej 16-59. Z kolei sama Jedynka notowała średnio ok. 664 tys. widzów (6,51 proc. w grupie ogólnej 4+ i 4,10 proc. w komercyjnej 16-59), a TVP Info - 875 tys. (odpowiednio 8,59 proc. i 4,29 proc.).

Czytaj też: Konkurs na miejsca na MUX 8 zostanie częściowo powtórzony

W TVP 1 najwięcej widzów miało wydanie z 19 czerwca - 883 tys., a w TVP Info pierwszy odcinek - 920 tys. Łącznie na obu antenach pierwsze wydanie oglądało średnio 1,61 mln, drugie - 1,72 mln, trzecie - 1,46 mln, czwarte - 1,53 mln, piąte - 1,53 mln, szóste - 1,51 mln, a siódme - 1,42 mln widzów.

Dla porównania, w pierwszym półroczu TVP 1 miał średnio 7,97 proc. udziału w grupie ogólnej 4+ i 5,51 proc. w komercyjnej 16-59, a TVP Info odpowiednio 4,69 proc. i 2,24 proc.

Autorzy "Resetu" - historyk Sławomir Cenckiewicz i Michał Rachoń z TVP - oskarżają o wysługiwanie się Rosji polityków obecnej opozycji, zwłaszcza Donalda Tuska i Radosława Sikorskiego, w czasach, gdy pierwszy był premierem, a drugi ministrem spraw zagranicznych.

Jak informowaliśmy, autorzy serialu zwabili do udziału w nim znanych ekspertów zajmujących się Rosją - Edwarda Lucasa i Billa Browdera. Nie informowali ich jednak, że chodzi o udział w produkcji, której głównym tematem jest rzekoma uległość wobec Rosji polityków obecnej polskiej opozycji.

W reakcji na emisję "Resetu" Edward Lucas zwrócił się do autorów dokumentu oraz dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Michała Adamczyka i jego zastępcy ds. TVP Info Samuela Pereiry o usunięcie materiałów z nim z internetowej wersji filmu oraz zapewnienia, że w pozostałej części serii nie zostaną użyte inne jego wypowiedzi. TVP i autorzy serialu zapowiedzieli jednak, że nie zamierzają niczego usuwać.

Dane: Nielsen Media.

(MNIE, 26.07.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.