Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 26, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Konkurs na miejsca na MUX 8 zostanie częściowo powtórzony

Nadawcy rywalizują o miejsca, które zwolniła TVP, przenosząc się na własny MUX 6 (fot. Pixabay.com)

KRRiT przeprowadzi ponowny konkurs na miejsca na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. W pierwszym konkursie wpłynęły cztery wnioski, ale trzy z nich nie spełniały warunków postawionych przez regulatora.

KRRiT pozostawiła bez rozpatrzenia wnioski Red Carpet Media Group. Nadawca w trzech pismach wnioskował o rozszerzenie obecnych koncesji na kanały Red Carpet TV i RedTop TV. W konkursie trzeba jednak było wystartować z nowymi kanałami.

- Doszło do niezrozumienia. Ponowimy te wnioski, już poprawione - przekazał nam Leszek Kułak, główny akcjonariusz Red Carpet Media Group.

W pierwszym konkursie do zagospodarowania były trzy miejsca. Tym razem będą dwa, bo na jedno z nich w pierwszej turze zgłoszeń wpłynął jeden poprawny wniosek - Telewizji Polsat na kanał informacyjny o nazwie W24. KRRiT ma jednak poczekać z jego rozpatrzeniem do czasu zakończenia ponowionego konkursu.

Czytaj też: Cyberatak na serwery tygodnika „Polityka”. Redaktor naczelny: "Padło wszystko"

Wolne miejsca na ósmym multipleksie Krajowa Rada nadal chce obsadzić kanałami tematycznymi, bez określania ich dokładnej tematyki. Zostawia bowiem w tej kwestii nadawcom wolną rękę. Ponowiony konkurs ruszy dopiero, gdy ogłoszenie w jego sprawie pojawi się w "Monitorze Polskim".

Nadawcy rywalizują o miejsca, które zwolniła TVP, przenosząc się na własny MUX 6. Obecnie na MUX 8 nadają: Zoom TV (Grupa Kino Polska), Metro (TVN Warner Bros. Discovery), Nowa TV (Grupa Polsat Plus) i Telewizja WP (Wirtualna Polska Media).

(MNIE, 26.07.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.