Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 05, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Meta w czwartek wprowadzi Threads, bezpośrednią konkurencję dla Twittera

Threads będzie wykorzystywać listy obserwujących przeniesione z Instagrama

Meta Platforms w czwartek 6 lipca wprowadza aplikację Threads, która ma stanowić bezpośrednią konkurencję dla Twittera. Stanie się to niecały tydzień po tym, gdy Elon Musk ustanowił ograniczenia przeglądanych postów. Logo nowego serwisu jest już widoczne w App Store. Meta uruchomiła też stronę internetową Threads.net.

Według przewidywań Threads pozwoli użytkownikom przenieść listę swoich obserwujących z Instagrama i zachować tę samą nazwę, jaką posługują się w tym serwisie. Decentralizacja ma oznaczać, że użytkownicy będą mogli tworzyć własne serwery i decydować o własnych regułach moderacji.

Podczas gdy alternatywne strony do mikroblogowania - takie jak Mastodon i Blue Sky - odnotowały wzrost liczby użytkowników od czasu przejęcia Twittera przez Muska, żadna z nich nie była w stanie rzucić wyzwania Twitterowi. Na nowy serwis będzie natomiast można także przenosić obserwatorów ze zdecentralizowanych platform, takich jak Mastodon.

Czytaj też: Time SA uruchomiła Vibe FM. Na antenie rap i hip-hop

Instagram ma już setki milionów zarejestrowanych użytkowników oraz historię wprowadzania nowych funkcji w oparciu o sukces innych platform mediów społecznościowych. Niedawno krótkie filmy firmy - "reels” - miały rzucić wyzwanie TikTokowi, co udało się połowicznie.

Uruchomienie Threads stanowi spore zagrożenie dla Twittera pod rządami Muska, którego próby zwiększenia przychodów i przekształcenia platformy spotykają się z ostrą krytyką. Setki reklamodawców, zaniepokojonych wzrostem szkodliwych treści na platformie, wstrzymały wydatki na Twitterze, a wewnętrzne dokumenty wykazały, że najbardziej aktywni użytkownicy platformy wycofują się z niej.

W połowie marca pisaliśmy w "Presserwisie", że Meta przygotowuje konkurencyjny dla Twittera serwis o roboczej nazwie P92 i postara się wdrożyć go może nawet w czerwcu, ale prace są na wczesnym etapie. Od tamtego czasu jednak nabrały tempa.

Obecnie Meta dysponuje serwisami Facebook, Messenger, Instagram i WhatsApp.

(MAC, 05.07.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.