Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 01, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVN nagrodzona w Los Angeles. Stacja oraz trzy filmy dokumentalne

Film „Wagnerowcy. Najemnicy Putina" to historia Grupy Wagnera opowiedziana przez jej byłych najemników, którzy uciekli na Zachód"

TVN Warner Bros. Discovery otrzymała nagrodę w kategorii Stacja Telewizyjna Roku na US International Awards w Los Angeles. Grand Award w kategorii Filmy Dokumentalne oraz Gold Award w podkategorii Wydarzenia Bieżące otrzymał ponadto film Ewy Galicy "Wagnerowcy. Najemnicy Putina".

Nagrody te mają 50-letnią tradycję w branży filmów dokumentalnych. Obok produkcji Ewy Galicy wyróżniono dwa inne filmy: "Do ostatniej kropli" Ewy Ewart i "Młoda Białoruś" Łukasza Rucińskiego i Patryka Szczepaniaka.

Film „Wagnerowcy. Najemnicy Putina" to - jak przypomina Tvn24.pl - „historia Grupy Wagnera opowiedziana przez jej byłych najemników, którzy uciekli na Zachód, nie godząc się na stosowane przez nią metody działania. W dokumencie, oprócz najemników, opowiada o niej rosyjski dysydent, który ryzykuje życiem, publikując informacje o wewnętrznych egzekucjach, zbrodniach popełnianych przez wagnerowców, zabójstwach i ich kontraktach”.

Z kolei film „Do ostatniej kropli" Ewy Ewart, którego koproducentem jest TVN24, „opowiada o jednym z największych zagrożeń dla cywilizacji, jakim jest narastający kryzys niedoboru wody pitnej. Rzekami-bohaterkami filmu są m.in. Odra, Sarno we Włoszech, Vjosa w Albanii czy Magpie w Kanadzie. Dokument ujawnia globalne koszty i konsekwencje niszczenia przyrody "w imię postępu".

Natomiast „Młoda Białoruś" Łukasza Rucińskiego i Patryka Szczepaniaka to - znów za Tvn24.pl - „portret Białorusinów, którzy uciekli do Polski po wyborach prezydenckich w 2020 roku, sfałszowanych przez Alaksandra Łukaszenkę.

(MAT, 01.07.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.