Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Czerwiec 19, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Książę Harry i Meghan Markle zakończyli umowę ze Spotify. Wcześniej zrobili to Obamowie

Meghan i Harry wytrzymali ze Spotify tylko rok, wcześniej umowę z gigantem streamingowym zakończyli Obamowie (fot. Wikimedia Commons)

Wielomilionowa umowa, którą grupa medialna prowadzona przez księcia Harry'ego i jego żonę Meghan zawarła z serwisem streamingowym Spotify, kończy się za obopólną zgodą – poinformowały obie strony.

Para książęca wyprodukowała tylko jedną serię podcastów pod swoją marką Archewell Audio od czasu podpisania umowy w 2020 roku wartej 20 mln dol. (15,6 mln funtów).

Cykl "Duchess's Archetypes" znalazł się na szczycie list przebojów podcastów na wielu rynkach. Jednak umowa nie będzie kontynuowana.

Czytaj też: Spotify zwolni 200 osób z działu podcastów. "Trudna, ale konieczna decyzja"

Serwis Variety, powołując się na anonimowe źródło, podaje, że Spotify spodziewało się więcej treści od Archewell Audio. Według innego źródła Harry i Meghan chcieli odejść od wyłącznej dystrybucji Spotify, by znaleźć inną firmę dystrybuującą ich produkcje.

W zeszłym roku umowę ze Spotify zakończyli również Barack i Michelle Obama. Dotyczyła wyłącznej dystrybucji ich podcastu "Higher Ground". Była para prezydencka nie zgadzała się ze Spotify co do liczby programów, w których występowaliby były prezydent USA i pierwsza dama. Zamiast tego Obamowie podpisali później umowę z Amazon's Audible.

Odkąd wycofali się z królewskiego życia, Harry i Meghan skupili się na zarabianiu pieniędzy poprzez przedsięwzięcia medialne, w tym podcast, autobiografię 38-letniego księcia oraz umowę z Netflixem dotyczącą m.in. serialu dokumentalnego o ich trudnych relacjach z brytyjską rodziną królewską.

Czytaj też: Elon Musk zapowiada aplikację Twittera dla Smart TV. Chce rozwijać treści wideo

(MAC, 19.06.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.