Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Czerwiec 06, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Spotify zwolni 200 osób z działu podcastów. "Trudna, ale konieczna decyzja"

Zaangażowanie w podcasty doprowadziło do gwałtownego wzrostu wydatków operacyjnych firmy (fot. Unsplash.com/Thibault Penin)

Spotify Technology zwolni 200 osób z działu podcastów w ramach drugiej rundy redukcji, ponieważ firma restrukturyzuje działalność po latach intensywnych inwestycji.

Posunięcie to dotyczy około 2 proc. siły roboczej serwisu głównie streamującego muzykę. Dostosowuje w ten sposób Spotify do tendencji wśród platform takich jak Meta czy Roku, które również przeprowadziły drugą rundę zwolnień.

Czytaj też: Viaplay Group zmienia prezesa. Madsen Lindemann za Andersa Jensena

Spotify w ostatnich latach wydało wiele na działalność związaną z podcastami, mając nadzieję, że wyższy poziom zaangażowania oferowany przez ten format przyciągnie więcej reklamodawców. Doprowadziło to jednak do gwałtownego wzrostu wydatków operacyjnych firmy, które w zeszłym roku rosły dwukrotnie szybciej niż jej przychody. 

W odpowiedzi na te trudności oraz ogólną sytuację ekonomiczną Spotify zmniejszyło zatrudnienie o 6 proc. na początku 2023 roku. Ogłosiło odejście Dawn Ostroff, która pomogła ukształtować biznes podcastów, przeprowadzając serwis przez kontrowersje, takie jak reakcje wokół programu Joe Rogana wywołane rozpowszechnianiem dezinformacji na temat Covid-19.

Sahar Elhabashi, kierujący obecnie biznesem podcastów, powiedział, że firma "podjęła trudną, ale konieczną decyzję o dokonaniu strategicznej zmiany".

Czytaj też: YouTube nie będzie usuwać dezinformacji. Nawet o tym, że Trump wygrał wybory

(MAC, 06.06.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.