Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 09, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Robert de Niro może nie zadebiutować w serialu Netflixa. Powodem strajk scenarzystów

Serialowy debiut Roberta de Niro opóźnia się, a wpływ na to mogą mieć decyzje podejmowane m.in. przez związek zawodowy aktorów (screen: YouTube/The Hollywood Reporter)

Serial Netflixa "Dzień zero", z pierwszą regularną rolą telewizyjną Roberta De Niro, przerwał produkcję na czas nieokreślony. Powodem jest rozpoczęty na początku maja w Nowym Jorku strajk scenarzystów.

Eric Newman i Noah Oppenheim z reżyserką Lesli Linką Glatter i zdobywcą nagrody Pulitzera Michaelem S. Schmidtem zdjęcia do serialu rozpoczęli w marcu. Robert de Niro ma zagrać amerykańskiego prezydenta, a towarzyszą mu m.in. Lizzy Caplan, Jesse Plemons, Joan Allen i Connie Britton. Nie ma pewności, czy w przypadku przedłużającego się strajku zdjęcia będą kontynuowane. Wcześniej jednak od razu zamówiono drugi sezon serialu, więc zapewne tak w końcu się stanie.

Czytaj też: Warner Bros Discovery: Chris Licht ustąpił z funkcji prezesa CNN. "Włożył w tę pracę całe serce"

"Dzień zero" to najnowsza produkcja, na którą mają wpływ ciągłe problemy pracownicze w Hollywood. WGA (związek scenarzystów) strajkuje od początku maja, domagając się nowej umowy z Sojuszem Producentów Filmowych i Telewizyjnych (AMPTP). SAG-AFTRA (aktorzy) niedawno przeprowadziła głosowanie w sprawie zezwolenia na strajk, przy czym prawie 98 proc. wyraziło zgodę, jeśli do końca tego miesiąca nie zostanie osiągnięte nowe porozumienie z AMPTP. Krajowa rada związku reżyserów DGA (Directors Guild of America) – Linka Glatter jest jej prezeską – wstępnie zatwierdziła nową trzyletnią umowę ze studiami obowiązującą od 6 czerwca. Umowa ta zostanie teraz przesłana do ratyfikacji członkom DGA.

Robert de Niro, który niedawno pochwalił się, że w wieku prawie 80 lat zostanie ojcem po raz siódmy, w kwietniu zapowiedział udział w serialu dla Paramount+ ("Bobby Meritorious"), ale ten projekt na razie pozostaje w planach.

Czytaj też: Tucker Carlson zadebiutował ze swoim programem na Twitterze. Obwinia Ukrainę

(MAC, 09.06.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.