Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 06, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Bogusław Kisielewski zrezygnował z funkcji prezesa Grupy Kino Polska

Pod koniec maja Bogusław Kisielewski sprzedał większość akcji spółki Kino Polska TV, które posiadał (fot. materiały prasowe)

Bogusław Kisielewski, prezes Grupy Kino Polska, zrezygnował ze stanowiska, ale pozostaje w grupie.

Jak podała w poniedziałek po południu Grupa Kino Polska, Bogusław Kisielewski złożył rezygnację ze stanowiska oraz z zasiadania w zarządach spółek Kino Polska TV i Stopklatka.

Czytaj też: Doda poskarżyła się na reżysera Opola. "Mówi do mnie: »wypierd...aj«"

"Grupa Kino Polska bardzo dziękuje Panu Bogusławowi Kisielewskiemu za jego nieoceniony wkład i zaangażowanie w rozwój firmy podczas prawie 20-letniej współpracy. W tym okresie Bogusław Kisielewski odegrał kluczową rolę w kształtowaniu grupy, zapewniając wzrost różnych obszarów biznesu, umacniając tym samym pozycję Grupy Kino Polska na polskim rynku telewizyjnym" – podano w komunikacie.

"Kino Polska przykładem sukcesu"

Bogusław Kisielewski miał uzasadnić swoją rezygnację względami osobistymi. Ma nadal współpracować z grupą jako specjalny doradca ds. projektów korporacyjnych. Wczoraj był dla nas nieuchwytny.

Czytaj też: Kolejna wygrana Jakuba Dymka przed sądem. Wywalczył przeprosiny i zadośćuczynienie

Konkurencja doceniała dokonania Kisielewskiego. – Kino Polska jest przykładem sukcesu na rynku telewizyjnym w Polsce. Przez lata ich biznes mocno ewoluował. Z jednej stacji zrobiła się silna grupa medialna z kilkunastoma kanałami. Chapeau bas! – mówił w wiosennym numerze "Press" z 2022 roku Jacek Kobierzycki, dyrektor generalny sieci Toya. Joanna Nowakowska z Wavemaker doceniała konsekwentne inwestycje grupy: – Przychody reklamowe Kino Polska nawet w pandemicznym 2020 roku wzrosły o ponad 11 proc. przy spadku całego rynku reklamy tv o 7,4 proc. – mówiła.

Pod koniec maja br. Bogusław Kisielewski sprzedał większość akcji spółki Kino Polska TV, które posiadał. Prezesem Kino Polska TV był od 2014 roku, a w spółce pracował od 2007 roku. Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Wydziału Ekonomii.

W kwietniu podano, że Grupa Canal+ i Grupa M7 zdecydowały się na skorzystanie z opcji kupna pozostałych 30 proc. akcji SPI International, który z kolei ma 66 proc. udziałów w spółce Kino Polska TV, głównej spółce z Grupy Kino Polska. Canal+ wcześniej przejął już 70 proc. akcji w SPI International. Tę transakcję sfinalizowano w marcu 2022 roku.

Czytaj też: Rada programowa TVP skarży się na stronnicze relacje TVP z Marszu 4 czerwca

(MNIE, 06.06.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.