Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 30, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Telewizja Sky zwolni kilkuset pracowników. Efekt restrukturyzacji

Sky bagatelizuje sytuację, zwracając uwagę na kłopoty konkurentów (fot. Wikimedia Commons/Mtaylor848)

Płatna telewizja Sky wkrótce rozpocznie restrukturyzację, która doprowadzi do utraty setek miejsc pracy w całej Wielkiej Brytanii. Sky od 2018 roku jest częścią amerykańskiego koncernu Comcast, właściciela m.in. NBCUniversal.

Według raportu Financial Times posunięcie to stanowi część strategicznego przejścia z telewizji satelitarnej na telewizję internetową. W zeszłym tygodniu Sky poinformował o zwolnieniach większość pracowników, także niektórych zatrudnionych przez zewnętrznych dostawców, w tym ok. 200 w Irlandii Północnej.

Czytaj też: Amazon mianuje dyrektora generalnego MGM+. Ma nadzorować rozwój usługi

Sieć zapowiada jednak, że cięcia nie będą tak duże jak u konkurentów, takich jak BT czy Vodafone.

Ponadto Sky planuje przesunąć lub zatrudnić nowych pracowników w rozwijających się obszarach swojej działalności, w tym Studios Elstree, które ma zostać otwarte jeszcze w tym roku i stworzyć ok. 2 tys. miejsc pracy.

W połowie marca o planowanym zwolnieniu ok. 800 pracowników informowało Sky Italia. Firma rozważa ponadto sprzedaż Sky Deutschland.

Sky nadaje wiele kanałów tematycznych. Jest największą platformą cyfrową w Europie, liczącą ponad 10,5 mln abonentów.

Czytaj też: TikTok wprowadza swojego chatbota do rozmów z użytkownikami

(MAC, 30.05.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.