Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Maj 29, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TikTok wprowadza swojego chatbota do rozmów z użytkownikami

Tako pojawił się w niektórych wersjach aplikacji TikTok na urządzeniach mobilnych Apple (fot. Pixabay.com)

TikTok poinformował, że jest na wczesnym etapie testowania chatbota o nazwie Tako, który może rozmawiać z użytkownikami. Testy są prowadzone wśród wybranych osób z Filipin.

Wcześniej izraelska firma Watchful Technologies, zajmująca się analizą aplikacji, przekazała, że znalazła Tako w niektórych wersjach aplikacji TikTok na urządzeniach mobilnych Apple.

Czytaj też: "The Washington Post" stawia na sztuczną inteligencję. "To tylko pierwszy krok"

Zrzuty ekranu i wideo, które udostępnił Watchful, pokazały, że chatbot jest widoczny w interfejsie TikToka jako ikona w kształcie ducha, której można dotknąć podczas oglądania filmów, aby prowadzić rozmowy tekstowe i uzyskać pomoc w znajdowaniu treści.

W kwietniu amerykańskie media informowały, że TikTok eksperymentuje z generatywnym narzędziem sztucznej inteligencji, aby umożliwić użytkownikom tworzenie awatarów. 

Amerykański urząd ds. patentów i znaków towarowych wykazał, że TikTok złożył wniosek o znak towarowy dla "TikTok Tako" w kategoriach obejmujących "oprogramowanie komputerowe do sztucznej produkcji ludzkiej mowy i tekstu".

Czytaj też: Liczba niewiarygodnych stron tworzonych za pomocą AI wzrosła o 155 proc.

(MAC, 29.05.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.