Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Maj 05, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Dziennik Wschodni" znów szuka redaktora naczelnego. Przez agencję pośrednictwa pracy

Telefony z propozycją pracy w "Dzienniku Wschodnim" odbierają także dziennikarze konkurencyjnego "Kuriera Lubelskiego" (Polska Press)

Sebastian Białach opuścił "Dziennik Wschodni", któremu szefował od lutego. Zmienił się również skład zarządu wydawcy. Odszedł dotychczasowy wiceprezes Grzegorz Zubala. Gazeta szuka nowego naczelnego przez agencję pośrednictwa pracy.

O zamiarze odejścia Białach informował w połowie marca, czyli zaledwie 1,5 miesiąca od objęcia funkcji. Tłem jego dymisji był konflikt z wydawcą w sprawie materiału o Górkach Czechowickich – dawnym poligonie wojskowym, miejscu kaźni NKWD. Terenie, którym interesują się lubelscy deweloperzy. Białach wrócił do Onetu, a czasowo zastępuje go Jerzy Kowalczyk, dotychczasowy wicenaczelny, pełniący już obowiązki naczelnego od grudnia 2022 do końca stycznia 2023.

Czytaj też: Duklanowski z Radia Szczecin nie naruszył przepisów? Tak twierdzi prezes UODO

Jak dowiedział się "Presserwis", wydawca znów szuka nowego redaktora naczelnego. Tym razem robi to przez agencję pośrednictwa pracy. Od nowego naczelnego wymaga m.in. "podejmowania decyzji w zakresie publikacji treści oraz długoterminowego planowania wydawanych egzemplarzy treści; wyznaczania dziennikarzom tematów do opracowania". Telefony z propozycją pracy odbierają m.in. dziennikarze w "Kurierze Lubelskim" (Polska Press).

"Dziennik Wschodni" jest jednym z czterech regionalnych dzienników w Polsce niezwiązanych z żadnym koncernem medialnym. Pozostałe ukazują się w Rzeszowie ("Super Nowości"), Olsztynie ("Gazeta Olsztyńska") i Szczecinie ("Kurier Szczeciński"). Funkcjonował jako spółdzielnia dziennikarska do jesieni ubiegłego roku, kiedy to udziałowcy zdecydowali się sprzedać swoje udziały zewnętrznej firmie, powiązanej z lubelskimi deweloperami.

Czytaj też: Nowy "Press": Bianka Zalewska i jej dwa światy, Duklanowski od wrzutek, tata Maty i kryminały

(PAR, 05.05.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.