Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Kwiecień 29, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ministerstwo Cyfryzacji wznowi działalność na początku maja

Na początku kwietnia na stanowisko ministra cyfryzacji został powołany Janusz Cieszyński (fot. Piotr Molęcki/East News)

W "Dzienniku Ustaw" opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów dotyczące reaktywacji Ministerstwa Cyfryzacji. Wejdzie ono w życie 1 maja.

Jak podkreślono w rozporządzeniu, pracownicy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, dotychczas obsługujący sprawy działu informatyzacji, zostaną włączeni do Ministerstwa Cyfryzacji.

Pod tym linkiem znajdą Państwo pełną treść rozporządzenia.

Czytaj też: TVP i TVP Info pokażą kolejny film o Donaldzie Tusku. "Ich człowiek w Brukseli"

Powrót ministerstwa rząd uzasadnia przywróceniem samodzielnego stanowiska ministra cyfryzacji. Na początku kwietnia został nim Janusz Cieszyński, który dotychczas był sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, odpowiedzialnym za realizację zadań z zakresu informatyzacji oraz pełnomocnikiem rządu ds. cyberbezpieczeństwa. Jeszcze wcześniej pełnił funkcję wiceministra zdrowia, odpowiedzialnego za informatyzację sektora zdrowia. Jest kojarzony z kupnem respiratorów, z których część nigdy nie została wykorzystana w szpitalach.

Do początku kwietnia rolę ministra cyfryzacji formalnie pełnił premier Mateusz Morawiecki. Tak było od jesieni 2020 roku, kiedy Ministerstwo Cyfryzacji zlikwidowano i włączono w skład struktur Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Do tego czasu ministrem cyfryzacji był Marek Zagórski, a jeszcze wcześniej – Anna Streżyńska.

Ministerstwo Cyfryzacji zajmuje się m.in. sprawami z zakresu telekomunikacji, internetu, cyberbezpieczeństwa, rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych.

Czytaj też: Władyka i Żakowski w nowym programie Tomasza Lisa. Ale to nie powrót "trzódki"

(MNIE, 29.04.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.