Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 24, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tucker Carlson odchodzi z Fox News. Stacja zakończyła współpracę z prezenterem

Fox News oświadczył, że ostatni program Carlsona odbył się w piątek, 21 kwietnia (screen: YouTube/Fox News)

Fox News zakończył współpracę z Tuckerem Carlsonem, prawicowym prezenterem i twarzą tej telewizji. Carlson prowadził najbardziej oglądany program stacji, Fox News Tonight.

"Fox News Media i Tucker Carlson zdecydowali się zakończyć współpracę. Dziękujemy Tuckerowi za jego pracę w roli prezentera" – czytamy w ogłoszeniu wydanym przez stację.

Fox News oświadczył, że ostatni program Carlsona odbył się w piątek, 21 kwietnia. Kolejne będą pojawiały się na antenie o tej samej porze co zawsze, ale z rotującym składem prezenterów, do czasu wybrania nowego stałego gospodarza.

Czytaj też: Naczelna "Die Aktuelle" zwolniona za "wywiad" z Schumacherem stworzony przez AI

Decyzja została ogłoszona tydzień po tym, jak stacja zawarła ugodę w procesie o zniesławienie Dominion Voting Systems za 787,5 miliona dolarów, w którym prezenter był jedną z kluczowych postaci.

Prawicowa telewizja zaakceptowała także konieczność złożenia przeprosin i przyznania się do kłamstw na temat firmy, która rzekomo miała dokonywać fałszerstw podczas wyborów prezydenckich w USA w 2020 roku. Kierując pozew do sądu firma domagała się 1,6 mld dol. odszkodowania za to, że Fox News pozwalał na głoszenie spiskowych teorii m.in. przez prawników Donalda Trumpa – Rudy'ego Giulianiego i Sidneya Powella. Zarzucali oni firmie uczestnictwo w szeroko zakrojonym spisku, obejmującym "komunistów z Wenezueli, Kuby i Chin". Firma zwracała również uwagę na pomówienia ze strony prezenterów stacji.

To zresztą nie koniec kłopotów prawnych Fox News. Po ugodzie z Dominion stację czeka teraz batalia sądowa z firmą Smartmatic, domagającej się 2,7 mld dol. odszkodowania, o czym informowaliśmy w piątek.

Carlson był jednym z głównych propagatorów teorii spiskowych i radykalnej retoryki w stacji. Wielokrotnie podawał w wątpliwość nie tylko uczciwość wyborów prezydenckich w USA w 2020 roku, ale także propagował teorie spiskowe na temat szczepionek przeciwko COVID-19.

Czytaj też: Małgorzata Wołczyk przechodzi z "Do Rzeczy" do "Sieci". "Inne oblicze tygodnika"

(HAD, MAC, 24.04.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.