Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Kwiecień 20, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kolejna runda zwolnień w Meta. Pracownicy do Zuckerberga: "Zniszczyłeś morale"

Złość i frustracja zwalnianych pracowników Meta kierują się w stronę szefa firmy Marka Zuckerberga (fot. Wikimedia Commons/Anthony Quintano)

Koncern Meta Platforms w środę rozpoczął kolejną fazę zwolnień, sięgającą 4 tys. osób. Tym razem redukcje dotyczą zespołów technicznych, w tym kadry inżynierskiej.

Meta w marcu jako pierwsza firma Big Tech ogłosiła drugą rundę masowych zwolnień, które, jak twierdzi, odbędą się w trzech głównych partiach w ciągu kilku miesięcy i dotkną 10 tys. pracowników. Wcześniejsze zwolnienia dotyczyły 11 tys. osób, co oznaczało redukcję ok. 13 proc. miejsc pracy.

"Dlaczego mielibyśmy zostać?"

Środowe cięcia, choć oczekiwane, wywołały frustrację ze strony pracowników koncernu. Zwolnienia były tematem najpopularniejszych pytań zamieszczonych na wewnętrznym forum firmy.

Czytaj też: Fox News zawarł ugodę z Dominion Voting Systems. Zapłaci 787,5 mln dol. odszkodowania

"Zniszczyłeś morale i wiarę w przywództwo wielu wysoko wydajnych osób, które intensywnie pracują. Dlaczego mielibyśmy zostać w Meta?" – jedno z takich pytań z forum zaprezentowała agencja Reutera. Pytanie odnosi się do komentarzy, jakie szef firmy Mark Zuckerberg wygłosił w zeszłym roku, wzywając pracowników do bardziej intensywnej pracy, aby sprostać wyzwaniom biznesowym firmy macierzystej Facebooka, Instagrama oraz WhatsAppa.

Wraz z restrukturyzacją Meta odkłada również na półkę projekty o niższym priorytecie. Oczekuje się, że firma, która 26 kwietnia ogłosi wyniki za pierwszy kwartał, skorzysta z pewnego ożywienia na rynku reklamy cyfrowej i presji regulacyjnej na głównego rywala – TikToka.

Kolejną rundę zwolnień Meta planuje w maju.

Czytaj też: BBC wysyła listy do swoich prezenterów z pytaniem, kto mógłby dobrowolnie się zwolnić

(MAC, 20.04.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.