Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 19, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

BBC wysyła listy do swoich prezenterów z pytaniem, kto mógłby dobrowolnie się zwolnić

"Standardowe zaproszenie do rozważenia ubiegania się o dobrowolne zwolnienie. Nic więcej. Jak mówi moja mama, nie wierz we wszystko, co jest w gazetach" - na Twitterze napisał Huw Edwards, jeden z najbardziej zasłużonych prezenterów BBC (screen: Twitter.com/thehuwedwards)

BBC wysłało listy do niektórych swoich prezenterów z propozycją dobrowolnego zwalniania się z pracy, bez odgórnego przymusu. Koncern chce obniżyć wydatki w dziale wiadomości i szuka różnych rozwiązań.

Tymczasowa redaktorka naczelna korporacji ds. wiadomości i spraw bieżących, Philippa Busby, napisała do wszystkich starszych prezenterów telewizyjnych i radiowych - w tym do Huwa Edwardsa, Clive'a Myrie, Reety Chakrabarti i Sophie Raworth. "Jak zapewne wiecie, w 2022 roku ogłosiliśmy szereg zmian w BBC News, które spowodowały, że niektórym współpracownikom grozi zwolnienie, w tym niektórym kolegom pełniącym role prezenterów" - brzmiały słowa listu. Poproszono w nim pracowników, którzy "chcieliby rozważyć potencjalne opuszczenie BBC w ramach dobrowolnych zwolnień”, o zorganizowanie spotkania ze starszym dyrektorem HR Timem Burdenem. Sprawę upublicznił Mail on Sunday. 

Czytaj też: Zoom TV, Nowa TV i Metro, nadając na MUX 8, zwiększyły udział w rynku

"Nie chodzi o żadne nowe zwolnienia. Jest to standardowe ćwiczenie HR związane z oszczędnościami, które ogłosiliśmy wcześniej i nie jest skierowane do żadnych osób. Musimy wysłać list do wszystkich będącymi w tej samej kategorii zawodowej. Szukamy osób wyrażających zainteresowanie zwolnieniami, a nie oferowaniem ich. Nie jest też tak, że każdy kto się zgłosi, zostanie zaakceptowany” - próbował wyjaśniać rzecznik korporacji.

Wiele obszarów BBC spotkało się ostatnio z cięciami, a korporacja twierdzi, że została zmuszona do takich działań przez rządowe zamrożenie opłat licencyjnych. Oczekuje się nawet 70 zwolnień w dziale wiadomości po tym, jak BBC ogłosiło plany połączenia swoich brytyjskich i międzynarodowych kanałów informacyjnych.

(MAC, 19.04.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.