Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Kwiecień 07, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Meta objęta dochodzeniem dotyczącym praw do publikowania muzyki

Dochodzenie włoskiego regulatora obejmuje Meta Platforms Inc, Meta Platforms Ireland Limited, Meta Platforms Technologies UK Limited i Facebook Italy Srl (fot. Pixabay.com)

Włoski organ antymonopolowy zbada Meta Platforms w sprawie możliwego nadużycia pozycji na rynku w kwestii praw do muzyki publikowanej na platformach należących do koncernu. Miałoby to szkodzić zasadom konkurencji.

Według organu antymonopolowego firma Marka Zuckerberga mogła "niesłusznie przerwać negocjacje w sprawie udzielenia licencji na wykorzystanie na swoich platformach" praw muzycznych SIAE, włoskiego stowarzyszenia twórców i autorów.

Czytaj też: Google uruchomiło nowe narzędzie do weryfikacji stron. Walka z dezinformacją

Meta przerwała rozmowy w sprawie odnowienia wygasłych umów, eliminując treści muzyczne chronione przez SIAE ze swoich platform społecznościowych. Nie dostarczyła też SIAE wymaganych informacji do negocjacji zgodnie z zasadą uczciwości i przejrzystości – oświadczył regulator.

W zeszłym miesiącu Meta, która jest właścicielem Facebooka, Whatsappa i Instagrama, nie doszła do porozumienia ze stowarzyszeniem w sprawie odnowienia licencji na prawa autorskie. W rezultacie wszystkie utwory należące do SIAE są zablokowane na platformach od 16 marca.

Czytaj też: Nowa kampania reklamowa Blika wykorzystuje ChatGPT

(MAC, 07.04.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.