Temat: social media

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Kwiecień 11, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Także Australia zakaże urzędnikom używania TikToka. "Jesteśmy rozczarowani"

TikTok będzie zakazany także dla australijskich urzędników (fot. Pixabay.com)

Australia ogłosi w tym tygodniu zakaz używania TikToka na telefonach rządowych, wzorem krajów, które zakazują chińskiej aplikacji wideo ze względów bezpieczeństwa – poinformowały tamtejsze media.

Premier Anthony Albanese zdecydował się wprowadzić blokadę po zakończeniu kontroli przeprowadzonej przez Departament Spraw Wewnętrznych.

Czytaj też: Google uruchomiło nowe narzędzie do weryfikacji stron. Walka z dezinformacją

Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Nowa Zelandia, Kanada, Belgia i Komisja Europejska już wykluczyły aplikację z urzędowych urządzeń ze względów bezpieczeństwa.

Dyrektor generalny TikToka w Australii – Lee Hunter, cytowany przez The Age – powiedział, że firma jest rozczarowana, dowiadując się o tej decyzji z mediów "pomimo naszych wielokrotnych propozycji konstruktywnej współpracy z rządem".

"Podkreślamy, iż nie ma dowodów sugerujących, że TikTok w jakikolwiek sposób zagraża bezpieczeństwu Australijczyków i nie powinien być traktowany inaczej niż inne platformy mediów społecznościowych" – powiedział.

Czytaj też: Zapowiada się pierwszy na świecie pozew przeciwko ChatGPT

(MAC, 11.04.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.