Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 04, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP podała szczegóły 60. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki

Festiwal obędzie się w dniach 9-11 czerwca (fot. materiały prasowe)

Prezes Telewizji Polskiej Mateusz Matyszkowicz i prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski podpisali porozumienie w sprawie organizacji 60. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki, który odbędzie się w dniach 9-11 czerwca.

Pierwszym koncertem otwierającym festiwal będzie w piątek 9 czerwca "Wielka Gala – Od Opola do Opola" w reżyserii Konrada Smugi. Drugim koncertem tego dnia będą "Debiuty" w reżyserii Mikołaja Dobrowolskiego. 

W sobotę 10 czerwca drugi dzień festiwalu rozpocznie się od koncertu "Premiery" w reżyserii Cypriana Ziąbskiego. Podczas tegorocznej edycji KFPP głosy na piosenki prezentowane opolskiej publiczności oddadzą oddziały terenowe TVP.

Czytaj też: Polskie Radio po trzyletniej przerwie szykuje plenerowe koncerty "Lata z radiem" z publicznością

Kolejnym sobotnim koncertem będzie "Czas ołowiu" w reżyserii Michała Bandurskiego. Ma to być muzyczna sentymentalna podróż.

W niedzielę 11 czerwca odbędzie się koncert w reżyserii Beaty Szymańskiej-Masny "Cała sala śpiewa z nami, czyli hity opolskiej publiczności". Z kolei "Ale To Już Było. Jest. I Będzie! 60 KFPP Opole 2023" to tytuł finałowego koncertu, którego autorami są Marek Sierocki i Bolesław Pawica. 

Dyrektorem artystycznym 60. KFPP jest Remigiusz Trawiński. Kierownictwo muzyczne objęli Zygmunt Kukla i Grzegorz Urban. Rzeczniczką prasową Festiwalu jest Agata Konarska.

59. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu od piątku do niedzieli przyciągnął do TVP 1 i TVP Polonia w czerwcu 2022 roku średnio 1,8 mln widzów – o ok. 300 tys. więcej, niż edycja w 2021 roku we wrześniu.

Niedawno pisaliśmy, że prezydent Opola apelował o bojkot TVP w związku ze sprawą śmierci Mikołaja Filiksa. Na ówczesne sugestie o rezygnacji miasta z organizowania Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki Arkadiusz Wiśniewski odpowiadał, że należy rozróżnić programy publicystyczne i wiadomości od programów rozrywkowych. "Idąc tą drogą Lewandowski powinien bojkotować występy w reprezentacji Polski, bo je w TVP pokazują. Nie o to chodzi" – tłumaczył wtedy.

Czytaj też: W marcu TVP 1 liderem oglądalności w grupie ogólnej. TVN prowadził w komercyjnej 16-59

(KOZ, HAD, 04.04.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.