Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 04, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polskie Radio po trzyletniej przerwie szykuje koncerty "Lata z radiem" z publicznością

W 2022 roku trasę koncertową zastąpiono trasą reporterską "Lata z radiem" (fot. Paweł Wodzyński/East News)

Polskie Radio zamierza wrócić do plenerowych koncertów "Lata z radiem" z publicznością – dowiedział się "Presserwis". Przerwa trwała trzy lata.

W 2020 roku trasę koncertową odwołano z powodu pandemii. W 2021 roku organizowano plenerowe koncerty, ale bez publiczności – były rejestrowane i retransmitowane. Z kolei w 2022 rozmawiano już z miastami o powrocie do formuły sprzed wybuchu pandemii, ale ostatecznie zdecydowano się jedynie na trasę reporterską.

Na rok 2023 Polskie Radio szykuje trasę "Lata z radiem" liczącą kilka koncertów plenerowych. Według informacji "Presserwisu" radio chce zorganizować imprezy m.in. w Przemyślu i Uniejowie. – Wstępne rozmowy trwają – mówi Witold Wołczyk, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Przemyślu.

Czytaj też: Edyta Poźniak wicedyrektorką radiowej Jedynki

Polskie Radio nie wypowiada się na razie na temat tegorocznej edycji "Lata z radiem". – Informacje dotyczące kultowej audycji Programu I Polskiego Radia, czyli "Lata z radiem", podamy w stosownym czasie na konferencji prasowej – stwierdza Monika Kuś, rzeczniczka prasowa Polskiego Radia.

W 2019 roku – zanim jeszcze prezeska Polskiego Radia Agnieszka Kamińska weszła do zarządu spółki – w czterech miastach zorganizowano Lato z Radiem Festiwal. Były to Zakopane, Płock, Stalowa Wola i Kraków. W 2018 roku odbyła się tylko jedna, duża impreza – w Gdyni.

Przez lata trasa odwiedzała przeważnie 20 miast – po dwa w każdy weekend wakacji. Koszty organizacji pokrywane były z pieniędzy podchodzących od miast, które partycypują w kosztach i od sponsorów.

Czytaj też: TVP podała szczegóły 60. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki

(KOZ, 04.04.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.