Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 07, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prezydent Opola apeluje o bojkot TVP po sprawie z 16-letnim Mikołajem. "Szczujnia"

"To nie pierwszy raz kiedy widzimy, że media rządowe szczują na niewinnych ludzi i rozkręcają hejt" – napisał prezydent Opola (screen: YouTube/Radio Opole)

"Bojkot szczujni!" – napisał wczoraj na Facebooku w stosunku do TVP Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola. Jego mocny apel ma związek ze sprawą śmierci 16-letniego Mikołaja, która wstrząsnęła całą Polską.

Przypomnijmy: prorządowi dziennikarze z Radia Szczecin i TVP zdecydowali się napisać motywowany politycznie materiał, gdzie podano szczegóły dotyczące ofiar pedofila – w tym 16-letniego Mikołaja – które pozwoliły na ich identyfikację. W piątek poinformowano, że 16-letni Mikołaj nie żyje, co sprowokowało dyskusję na temat odpowiedzialności dziennikarskiej. Po tym wydarzeniu o bojkot TVP zaapelował między innymi Janusz Schwertner, dziennikarz Onetu. Teraz dołącza do niego prezydent Opola.

Czytaj też: Radio Szczecin nie podejmie decyzji w sprawie naczelnego, który uderzył w ofiary pedofila

"Bojkot szczujni! Jestem za i apeluję o to m. in. do opolskich polityków opozycji, którzy chętnie i gęsto pojawiają się w redakcji na ul. Szpitalnej. Ja nie chodzę tam od lat i spokojnie mogę dziś spojrzeć w lustro" – napisał na swoim koncie na Facebooku Arkadiusz Wiśniewski, zamieszczając przy tym zdjęcie nagłówka tekstu Schwertnera, gdzie dziennikarz także apeluje o bojkot TVP.

"To nie pierwszy raz kiedy widzimy, że media rządowe szczują na niewinnych ludzi i rozkręcają hejt. Morderstwo prezydenta Gdańska w czasie finału WOŚP, wcale nie stało się punktem zwrotnym i nie wywołało refleksji. Czy teraz to się zmieni? Oby!" – dodał prezydent Opola.

W komentarzach pod jego wpisem Wiśniewskiemu wytknięto, że Opole organizuje wspólnie z TVP Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. Internauci dopytywali, czy w związku z apelem o bojkot można spodziewać się, że miasto zrezygnuje ze współpracy z telewizją przy tym festiwalu. "Warto rozróżnić programy publicystyczne i wiadomości, od programów rozrywkowych" – odpisał na te sugestie Wiśniewski. "Idąc tą drogą Lewandowski powinien bojkotować występy w reprezentacji Polski bo je w TVP pokazują. Nie o to chodzi".

Czytaj też: Janusz Schwertner z Onetu wzywa do bojkotu TVP w związku ze sprawą 16-letniego Mikołaja

I dalej: "Kolejne Festiwale też mogą być w TVP, ale mogą wyglądać zupełnie inaczej, wystarczy, że opozycja wygra jesienne wybory. Drogą do tego jest m. in. bojkot TVP".

O materiale Radia Szczecin i TVP Janusz Schwertner napisał na łamach Onetu: "Prorządowi dziennikarze, w tym przede wszystkim Radio Szczecin oraz zdolne do każdego zła TVP, uznali, że to temat, który warto rozgrzebać i w zmasowanej formie podać w szczegółach opinii publicznej. O ile niczym zdrożnym nie byłaby zdawkowa informacja, że sprawca związany z opozycją został skazany za pedofilię, to wszystko, co towarzyszyło ich publikacjom, należy uznać za przykład łajdactwa przekraczającego granice już i tak daleko posunięte w ostatnich latach". Cały tekst Schwertnera można przeczytać tutaj.

Wczoraj informowaliśmy, że władze Radia Szczecin nie zamierzają na razie podejmować ostatecznych kroków wobec redaktora naczelnego tej rozgłośni, Tomasza Duklanowskiego. To on jest autorem materiału napisanego w taki sposób, że można było zidentyfikować ofiary pedofila, w tym 16-letniego Mikołaja. Pomimo tragedii z udziałem chłopca, Jolanta Hajdasz, szefowa CMWP SDP, zdecydowała się podtrzymać swoje wsparcie dla Duklanowskiego, przekonując, że ten "działał w dobrej wierze".

Czytaj też: Mimo tragedii SDP podtrzymuje wsparcie dla Tomasza Duklanowskiego z Radia Szczecin

(HAD, 07.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.