Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Marzec 27, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Elon Musk wycenia Twittera na 20 mld dol. Spadek wartości o ponad połowę

Elon Musk za przyczynę spadku wartości Twittera uważa odejście największych reklamodawców (fot. Wikimedia Commons/Tesla Owners Club Belgium)

Elon Musk zaoferował pracownikom Twittera dotacje na akcje o wartości prawie 20 mld dol. Taką informację przekazała agencja Reutera, powołując się na osobę, która zacytowała wewnętrznego e-maila wysłanego przez właściciela firmy.

Zgłoszona wycena to mniej niż połowa z 44 mld dol., jakie Musk zapłacił za zakup platformy mediów społecznościowych. Miałoby to wskazywać na istotny spadek wartości Twittera.

Czytaj też: BBC po śledztwie w sprawie wypadku prezentera nie podejmuje produkcji "Top Gear"

Musk w grudniu oświadczył, że Twitter jest na dobrej drodze do "z grubsza osiągnięcia progu rentowności" w 2023 roku. Kłopoty firmy są w dużej mierze spowodowane tym, że najlepsi i najwięksi reklamodawcy obniżyli wydatki na platformę mediów społecznościowych po przejęciu jej przez miliardera.

(MAC, 27.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.