Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 06, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nawet TVP Info zrezygnowała już z działalności w serwisie Albicla Tomasza Sakiewicza

TVP.Info ostatni post na portalu Albicla opublikował na początku lutego (screen: albicla.com)

Z działalności na portalu Albicla – polskiej, prawicowej odpowiedzi na Facebook – zrezygnowała ostatnia duża redakcja związana z mediami publicznymi. Na profilu TVP Info od miesiąca nie ma nowych treści.

Już we wrześniu 2022 roku, czyli po 20 miesiącach od startu Albicli, w działalność na "polskim Facebooku" angażowały się wyłącznie prawicowe redakcje. Łukasz Sawala, kierownik redakcji internetowej Radia Zet, mówił nam wtedy, że na Albiclę szkoda czasu, podobnie uważali Bartosz Węglarczyk, szef Onetu, i Piotr Mieśnik, ówczesny naczelny Wirtualnej Polski.

Czytaj też: Joanna Lichocka pozwała Borysa Budkę za "kampanię nienawiści", w tle pieniądze na TVP i Polskie Radio

Jednak prawicowe i publiczne media nie chciały robić przykrości Tomaszowi Sakiewiczowi – naczelnemu "Gazety Polskiej", który firmował Albiclę – i wciąż działały w serwisie. Mimo że z zasięgowego i wizerunkowego punktu widzenia nie miało to większego sensu. 

Ale teraz zamilkł ostatni oficjalny profil związany z Telewizja Polską. TVP Info ostatni post opublikowała miesiąc temu. Dotyczył on krwawych ataków w Jerozolimie. Post zebrał osiem polubień i 23 komentarze, w większości o wydźwięku antysemickim.

Poza tytułami związanymi z Tomaszem Sakiewiczem jedynym aktywnym profilem prowadzonym przez większe medium jest PolskieRadio24.pl. Polska Agencja Prasowa zrezygnowała ponad rok temu.

Czytaj też: Mimo tragedii szefowa CMWP SDP podtrzymuje wsparcie dla Tomasza Duklanowskiego z Radia Szczecin

Albicla powstała jako alternatywa dla komercyjnych serwisów społecznościowych, po tym jak Twitter i Facebook zablokowały profile ustępującego prezydenta USA Donalda Trumpa po szturmie jego zwolenników 6 stycznia 2021 roku na waszyngtoński Kapitol. W założeniu miała być serwisem bez cenzury i moderacji, służącym otwartej wymianie poglądów. Aktualnie Albicla posiada 81 tys. użytkowników, tyle samo co we wrześniu ub.r., a 14 tys. więcej, niż w maju 2021 roku.

Ani biuro prasowe TVP, ani Tomasz Sakiewicz nie zdecydowali się na komentarz w sprawie działalności telewizji publicznej na portalu.

Czytaj też: Politbiuro.info. Rzecz o mistrzostwie Samuela Pereiry w TVP.info

(KAP, 06.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.