Temat: programy telewizyjne

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 27, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVN Siedem wiosną z produkcjami HBO, ważą się losy serialu "Papiery na szczęście"

W "Papierach na szczęście" są przedstawiane miłosne perypetie kilku bohaterów (fot. materiały prasowe)

W wiosennej ramówce TVN Siedem znajdą się seriale z biblioteki HBO, który tak jak Siódemka należy do Warner Bros. Discovery. W ofercie stacji mniej będzie jednak produkcji własnych. Ważą się też losy serialu "Papiery na szczęście", który będzie kontynuowany wiosną, ale może już nie trafić do ramówki jesiennej.

W tegorocznej marcowej ofercie Siódemki nie znalazły się nowe odcinki seriali paradokumentalnych "Zagadki losu" i "Opowieści małżeńskie", które wprowadzono do oferty wiosną 2022 i kontynuowano jesienią.

Katarzyna Mazurkiewicz, dyrektorka programowa TVN Siedem i TVN Fabuła, wyjaśnia, że w sezonie wiosennym stacja stawia na codzienny format bikini reality "True Love". – Kontynuujemy "Papiery na szczęście", które wspaniale radzą sobie na platformie Player.pl – mówi Mazurkiewicz.

Czytaj też: HBO na czwartym sezonie definitywnie kończy serial "Sukcesja"

Nie wiadomo jednak, czy ten serial będzie miał nowe odcinki w ramówce jesiennej. Katarzyna Mazurkiewicz przyznaje, że wyniki "Papierów na szczęście" w TVN Siedem są poniżej średniej kanału. – I choć bardzo lubimy ten serial, fantastycznych aktorów, ceniąc doskonałą produkcję zespołu krakowskiego TVN (odpowiada za realizację serialu – przyp. red.), ciężko nam deklarować kolejny sezon na antenie Siódemki. Wiadomo, że decydują widzowie i to, po co najchętniej sięgają i gdzie – stwierdza Mazurkiewicz.

Według Nielsen Media serial "Papiery na szczęście" w TVN Siedem śledziło jesienią 2022 średnio 231 tys. widzów, 9 tys. mniej, niż rok wcześniej. Serial gości w ramówce Siódemki od jesieni 2021.

Wiosną w TVN Siedem, poza "True Love" i "Papierami na szczęście", pojawią się też m.in. seriale z biblioteki HBO. Będą to brytyjsko-amerykański "Czarnobyl" i polski "Ślepnąc od świateł".

W styczniu 2023 Siódemka miała średnio 2,78 proc. udziału w grupie ogólnej 4+, po spadku z 3,27 proc. rok wcześniej.

Czytaj też: Polska wersja talent show "Starstruck" na razie nie powstanie, nie ma chętnych na ten format

(MNIE, 27.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.