Tomasz Sakiewicz musi przeprosić Bartosza Kramka, sąd odrzucił skargę kasacyjną
Naruszeniem godności, szacunku, czci, dobrego imienia i reputacji Bartosza Kramka miał być opublikowany na okładce "Gazety Polskiej" fotomontaż (screen: "Gazeta Polska")
Sąd Apelacyjny w Warszawie zdecydował o odrzuceniu skargi kasacyjnej na wyrok w procesie wytoczonym Tomaszowi Sakiewiczowi i Niezależnemu Wydawnictwu Polskiemu przez Bartosza Kramka, przewodniczącego rady Fundacji Otwarty Dialog.
Pozwani, czyli Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i Niezależne Wydawnictwo Polskie, złożyli skargę kasacyjną od wyroku z 11 sierpnia 2022. Jak informowaliśmy, na jego podstawie redaktor naczelny "Gazety Polskiej" musi m.in. przeprosić Kramka.
Przeprosiny w najbliższym wydaniu "Gazety Polskiej"?
"Cieszymy się, że właśnie zapadł ostateczny wyrok, który wykazał ponad wszelką wątpliwość, że Tomasz Sakiewicz zamieszcza treści zniesławiające Bartosza Kramka" – na Facebooku podał w niedzielę Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.
Czytaj też: TVP bada przyczyny awarii w TVP Go i TVP Stream
Do wpisu dołączono postanowienie Sądu Apelacyjnego w Warszawie z 13 stycznia o odrzuceniu skargi kasacyjnej pozwanych.
Sprawa toczyła się o naruszenie godności, szacunku, czci, dobrego imienia i reputacji Bartosza Kramka. Naruszeniem miał być opublikowany na okładce "Gazety Polskiej" z 16 sierpnia 2017 roku fotomontaż, na którym w propagandowe zdjęcie niemieckie z 1 września 1939 roku, przedstawiające policjantów gdańskich wyłamujących polski szlaban graniczny, wmontowano twarz powoda.
Czytaj też: W obiektach po drukarni Polska Press w Koszalinie powstaje centrum dystrybucji Orlenu i Ruchu
Jak informowaliśmy we wrześniu, Niezależne Wydawnictwo Polskie, wydające "Gazetę Polską", zapłaciło już zadośćuczynienie i wpłaciło pieniądze na cel społeczny po przegranym procesie z Bartoszem Kramkiem. Nie zamieszczono jednak przeprosin.
Jak przekazał w niedzielę "Presserwisowi" Bartosz Kramek, po postanowieniu Sądu Apelacyjnego w sprawie odrzucenia skargi kasacyjnej spodziewa się opublikowania przeprosin w najbliższym wydaniu "Gazety Polskiej".
Czytaj też: Eurosport 2 nie pokazał przejazdu Polki na MŚ w snowboardzie, w jego trakcie nadano reklamy
(MNIE, 20.02.2023)