Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Luty 20, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Sakiewicz musi przeprosić Bartosza Kramka, sąd odrzucił skargę kasacyjną

Naruszeniem godności, szacunku, czci, dobrego imienia i reputacji Bartosza Kramka miał być opublikowany na okładce "Gazety Polskiej" fotomontaż (screen: "Gazeta Polska")

Sąd Apelacyjny w Warszawie zdecydował o odrzuceniu skargi kasacyjnej na wyrok w procesie wytoczonym Tomaszowi Sakiewiczowi i Niezależnemu Wydawnictwu Polskiemu przez Bartosza Kramka, przewodniczącego rady Fundacji Otwarty Dialog.

Pozwani, czyli Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i Niezależne Wydawnictwo Polskie, złożyli skargę kasacyjną od wyroku z 11 sierpnia 2022. Jak informowaliśmy, na jego podstawie redaktor naczelny "Gazety Polskiej" musi m.in. przeprosić Kramka.

Przeprosiny w najbliższym wydaniu "Gazety Polskiej"?

"Cieszymy się, że właśnie zapadł ostateczny wyrok, który wykazał ponad wszelką wątpliwość, że Tomasz Sakiewicz zamieszcza treści zniesławiające Bartosza Kramka" – na Facebooku podał w niedzielę Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Czytaj też: TVP bada przyczyny awarii w TVP Go i TVP Stream

Do wpisu dołączono postanowienie Sądu Apelacyjnego w Warszawie z 13 stycznia o odrzuceniu skargi kasacyjnej pozwanych.

Sprawa toczyła się o naruszenie godności, szacunku, czci, dobrego imienia i reputacji Bartosza Kramka. Naruszeniem miał być opublikowany na okładce "Gazety Polskiej" z 16 sierpnia 2017 roku fotomontaż, na którym w propagandowe zdjęcie niemieckie z 1 września 1939 roku, przedstawiające policjantów gdańskich wyłamujących polski szlaban graniczny, wmontowano twarz powoda.

Czytaj też: W obiektach po drukarni Polska Press w Koszalinie powstaje centrum dystrybucji Orlenu i Ruchu

Jak informowaliśmy we wrześniu, Niezależne Wydawnictwo Polskie, wydające "Gazetę Polską", zapłaciło już zadośćuczynienie i wpłaciło pieniądze na cel społeczny po przegranym procesie z Bartoszem Kramkiem. Nie zamieszczono jednak przeprosin.

Jak przekazał w niedzielę "Presserwisowi" Bartosz Kramek, po postanowieniu Sądu Apelacyjnego w sprawie odrzucenia skargi kasacyjnej spodziewa się opublikowania przeprosin w najbliższym wydaniu "Gazety Polskiej".

Czytaj też: Eurosport 2 nie pokazał przejazdu Polki na MŚ w snowboardzie, w jego trakcie nadano reklamy

(MNIE, 20.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.