Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 07, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Związkowcy z TVP proszą o 1 tys. zł podwyżki

Wcześniej związkowcy chcieli wypłacenia 1 tys. zł świadczenia świątecznego, ale TVP odmówiła (Fot. Mateusz Grochocki/East News)

Związkowcy z Telewizji Polskiej chcą 1 tys. zł podwyżki dla etatowych pracowników. Spółka odpowiedziała im, że do czasu określenia możliwości finansowych telewizji nie może się odnieść do postulatów.

Rada zakładowa TVP i związek zawodowy Wizja wystąpili o podniesienie wynagrodzenia zasadniczego "wszystkim pracownikom spółki zatrudnionym na umowę o pracę".

Czytaj też: Kolejne podejście narodowców do własnej telewizji. Wniosek do KRRiT

Związkowcy otrzymali odpowiedź z TVP, w której telewizja stwierdziła, że "obecnie trwają prace analityczne mające na celu określenie możliwości finansowych spółki w zakresie regulacji płac w 2023". A także, że "do czasu ich zakończenie ustosunkowanie się do zgłoszonych przez Państwa postulatów nie jest możliwe".

Wcześniej związkowcy chcieli wypłacenia 1 tys. zł świadczenia świątecznego, a także domagali się dodatku inflacyjnego. TVP odmówiła. 

W listopadzie TVP wypłaciła pracownikom jednorazowe nagrody w związku z jej 70-leciem. 500 zł, 1,2 tys. zł i 2 tys. zł otrzymali pracownicy zatrudnieni w TVP od co najmniej roku, a ich wysokość zależała od stażu pracy.

Czytaj też: Tomasz Lis dostał wezwanie do zaniechania naruszeń dóbr osobistych. Poszło o "hejtera opłacanego przez Hołownię"

(KOZ, 07.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.